HABER /  GÜNCEL

Polis Fenerbahçe'yi gözden çıkardı

Tansiyonun yükselmesi ve özel maç olması nedeniyle İstanbul Emniyeti'nin, yarım kalan Fenerbahçe-Shakhtar maçında yoğun tedbir almaktan vazgeçtiği öğrenildi.

Tansiyonun yükselmesi ve özel maç olması nedeniyle İstanbul Emniyeti'nin, yarım kalan Fenerbahçe-Shakhtar maçında yoğun tedbir almaktan vazgeçtiği öğrenildi. Bu nedenle, Şükrü Saracoğlu Stadı'na yaklaşık 100 kişilik bir polis gücü gönderildiği ortaya çıktı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere bazı kulüp yöneticilerinin ve spor adamlarının şike operasyonu çerçevesinde tutuklanması, polis-kulüp yönetimi ilişkilerinde gerilime neden oldu.

SAHAYA SOKULMADI

100 kişilik polis ekibinin, stadı dolduran taraftarı tahrik etmemesi için tribünlere ve sahaya sokulmadığı bildirildi. Sadece kapı aralıklarında geçici olarak görevlendirilen polise tribün görevi de verilmediği, böylece, saha ve tribün güvenliğinin sadece Fenerbahçe'nin organize ettiği özel güvenlik personeline kaldığı ifade edildi. Ancak Fenerbahçe yönetimi dün bir açıklama yaparak, İstanbul Valiliği'nden takımların stada geliş gidişlerinden stadın içine kadar her türlü güvenlik önlemlerinin polis tarafından alınmasının talep edildiğini belirtti.

Ayrıca, İstanbul Emniyeti'nin, Süper Lig'de yer alan İstanbul takımlarında görevlendirdiği irtibat görevlisi emniyet müdürlerinin terfi ederek tayin olması da emniyetle kulüp arasında sorun yarattı. Fenerbahçe'den sorumlu emniyet müdürü Cengiz Şenocak'ın terfi ederek görevi bırakması ve yerine atama yapılmaması da ilişkilerde sorun yaşanmasında etken oldu.

GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILMADI

Bu arada, özel maç olduğu gerekçesiyle Fenerbahçe-Shakhtar maçı öncesinde il spor güvenlik kurulunun yapması gereken güvenlik toplantısının yapılmadığı da öğrenildi. Toplantı yapılamadığı için gerek kulüp yönetimi gerekse özel güvenlik personelinin polisle koordineli çalışması sağlanamadı.

Milliyet'e yaşananları değerlendiren bir üst düzey yetkili, "Özel maçın iddiasız olması nedeniyle fazla kuvvet sevki yapılmadı" dedi. Aynı yetkili, maçta basına karşı bir hava oluştuğunun görüldüğünü, bunun da daha önceden planlanmış olabileceğini belirtirken, "Polis saha içinde olsa caydırıcılık açısından iyi olurdu. Ancak bir güvenlik zafiyeti yoktur. Seyircinin tutumunu kontrol edecek olan kulüp yönetimidir" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Kanserin teşhisi artık çok kolay
Tunceli'de teröristlerle sıcak çatışma
Basın bayramında Balbay'ı hatırlattı
1 yaşındaki bebeği balkondan attı!
O mektup Aziz Yıldırım'ı da ağlattı!
Mucize Doktor'un ünü Türkiye sınırlarını aştı Cannes'ta kapış kapış satılıyor
Yorumlar 3 yorum