BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 510,59
HABER /  GÜNCEL

PKK'dan flaş çekilme açıklaması

PKK’nın Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Deniz PKK'nın çekilme süreci ile ilgili açıklamada bulundu.

Abone ol

Çözüm süreci kapsamında silahlı güçlerin Türkiye sınırları içerisinden Kuzey Irak'a çekilme işleminin devam ettiğini söyleyen PKK’nın Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Deniz, "Süreç büyük bir hassasiyet ile devam ediyor” dedi.

PKK'lı Deniz dünden itibaren çekilmenin olduğunu yola çıkanların Kuzey ırak'a ulaşmadığını söyledi.

KUZEY IRAK KAMPLARINA ULAŞMADILAR

Kuzey Irak'ta açıklama yapan Ahmet Deniz, PKK'nın silahlı güçlerinin dünden itibaren Türkiye'den çekilmeye başladığını söyledi. Geri çekilmenin PKK’nın silahlı kanadı olan HPG tarafından planlanıp büyük bir titizlik içerisinde uygulandığını belirten Ahmet Deniz, yola çıkanların henüz Kuzey Irak'taki kamplara ulaşmadığını söyledi.

TÜRKİYE'NİN HASSASİYET GÖSTERMESİ GEREKİR

Ahmet Deniz, “Geri çekilmeye büyük önem veriliyor. Demokratik çözüm sürecinin önemli bir aşamasıdır. Bunun bazı kesimler tarafından fırsat olarak değerlendirilmemesi gerekir. Hakkari bölgesinde bu yönde girişimler var. Bizim gösterdiğimiz hassasiyetin Türkiye tarafından da gösterilmesi gerekir. Çözüm sürecinin sağlıklı işlemesi için bu şarttır” dedi.

PKK Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Deniz, bir hafta 10 gün içerisinde Irak tarafına geçen gruplar ile ilgili bir basın programı düzenlenebileceğini de sözlerine ekledi.

KAMP KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Bu arada PKK’nın Türkiye sınırlarını terk edip Irak tarafına geçecek olan ve sayıları 1500 ile 2000 arasında olduğu belirtilen örgüt mensupları içinde mevcut kamplarda sıkıntı olacağı gerekçesiyle yeni kamp kurma çalışmaları başlattığı öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Eğitim rüyaları için geri sayım başladı
Babalar Günü için süper fırsatlar!
DEFİNE BULMAK İÇİN GİRDİĞİ TÜNELDE ÖLDÜ
Şok görüntüler kamerada
ENGELLİ BAKIM MERKEZİNDE FECİ ÖLÜM
TSK rütbe bekleme yaşını değiştiriyor
ÖZEL GÜVENLİKÇİLERDEN GAZETECİLERE ÇİRKİN SALDIRI
SİZE TERÖR MESELESİNİ ÇÖZMÜŞ BİR TÜRKİYE BIRAKMAK İSTİYORUZ
GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ (3)
20 YIL ARADAN SONRA TRABZON’DA KONSER VERDİ
Yorumlar 21 yorum