BIST 1.442
DOLAR 8,32
EURO 10,10
ALTIN 489,70
HABER /  POLİTİKA

Özgür Özel'den Süleyman Soylu'ya çok ağır yanıt

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Ankara Büyükşehir'e Kılıçdaroğlu'nun adımını attırmayın." sözlerini ağır bir ille eleştirdi. Özel, Özel, "Bu meczubun düzeyine inmek siyaseten bize zul" dedi.

Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. "Tanzim satış işiyle sorunu çözdük." ifadelerinin kullanıldığını anımsatan Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aldıklarından ucuza satıyorlar. Antalya halinde bile o fiyata alamıyorsun. Ne kadar sürdüreceksin diye sorduğunuzda, dürüst bir bürokrat, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü '2,5 ay sürecek' demiş. Tanzim satış mağazası değil, araba ya da çadır. 31 Mart'tan sonra kontak çalışır, bu tatlı hikaye de biter, 2,5 aylık planlıyorlar. Çadırı toplayıp gidecekler. Seçim çadırları kalktığında tanzim satış çadırları da kalkmış olacak. Son seçmen oyunu kullandığında uzun adam, arabayı bu meydandan çekip götürecek. Tanzim satış aracının arkasında yerli üretim logosu var, içindeki çuvalların üzerinde Suriye'den gelen patatesler var. Bu fiyatlar seçime kadar. Patates, soğan, patlıcanda hangi ürünü ele alırsanız alın seçim indirimi söz konusu."

"Endazeyi kaçırdı"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Ankara Büyükşehir'e Kılıçdaroğlu'nun adımını attırmayın." sözlerini eleştiren Özel, Soylu'nun "şirazeyi kaybettiğini, endazeyi kaçırdığını" ileri sürdü.

Özel, "Bu meczubun düzeyine inmek siyaseten bize zul. Erdoğan'a edilmiş en ağır haraketlerin yüzde 80'ini bu meczup etti. Erdoğan, 'Süleyman gel oğlum' deyince, bu koşa koşa gitti. Bunun kafayı sevdiler, altına bir araba, masa, 'bakan oldun oğlum' dediler. Söylediği her sözü unuttu. Ankara, İstanbul'u aldık, iktidara geldik, Kılıçdaroğlu, 'Gel oğlum Süleyman' dese, ilk sen koşarsın. Bizim öyle niyetimiz yok. Senin gibi meczup sahibine yakışır. " değerlendirmesini yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sektörlerin ciroları yüzde 10.8 arttı
Fenerbahçe Okan Turp'un linasını çıkardı
Perakende satışları düştü
Türkiye'ye yatırımda lider İtalya oldu
Dolarda dalgalanma devam ediyor 15 Şubat rakamları
Kadıköy'de 13 katlı inşaatta yangın! Patlama sesleri geliyor
Poşet formalı Messi'nin annesi konuştu: Taliban oğlumun peşinde
İspanya erken genel seçime gidiyor
Galatasaray men cezası alacak mı? Başkan'dan flaş sözler
Fatih Altaylı'ya yayını Abdullah Gül mü ayarladı? Çağlar Cilara konuştu
Yorumlar 2 yorum