BIST 1.460
DOLAR 8,36
EURO 10,22
ALTIN 501,77
HABER /  SPOR  /  GALATASARAY

Galatasaray men cezası alacak mı? Başkan'dan flaş sözler

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, CAS'a itirazımız kabul edildi. Yeniden yargılama yapılmayacak. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Men cezası almamız söz konusu değildir.'' dedi.

Abone ol

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray TV'de yayınlanan Gündem Özel'de gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.  Cengiz, "UEFA süreciyle ilgili oldukça yoğun mücadele verdik. CAS davasını kazandık, UEFA'dan men tehdidi ortadan kalktı. Galatasaray'ın Avrupa kupalarından men edilmesi söz konusu değil. Rakiplerimizin bizimle uğraşması, bizi diri tutuyor." dedi.

Cengiz'in açıklamalarından satır başları:

"24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. Bir strateji konuştuk. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik."

"Neredeyse her ay sunumlar yaptık. Bizi sürekli denetlediler ve sonuçta bize 13 Haziran 2018'de 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptılar. Bu anlaşmayla birlikte Galatasaray, men cezası yemekten kurtuldu."

"Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler."

"Binlerce mail, fax gitti. Bu komite, bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk."

"CAS, itirazımızı kabul etti, yeniden yargılanma olmayacak. UEFA'dan men tehdidi ortadan kalktı. UEFA ile yapılanma anlaşması devam edecek. Komitenin yeniden yargılanma kararı reddedildi. Böylece yeniden yapılandırma anlaşmamız devam edecek"

"Bizi sürekli olarak UEFA'ya şikayet ederek, bizim mücadele azmimizi yüksek tutan, bize karşı mücadele eden bazı kesimlere de özellikle teşekkür ediyorum. Fakat tavsiye ediyorum bunu yapmasınlar. Bataklıkta tek bir gül bir şey ifade etmez."

"Rakiplerimiz artık yorulmasınlar, çaba sarf etmesinler, gerek yok. İsterlerse devam etsinler tabii, biz bundan rahatsız olmayız. Bu vesileyle camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

"Özellikle varlıklı kesime söylüyorum. Loca alsınlar, locaları tüketsinler. Televizyonumuzu Youtube ile destekleyeceğiz. Youtube'a girsinler."

"Rakiplerin de bizim şampiyon olmamamız için adil, mert mücadele etmelerinden hiç rahatsız olmayız ama birlik adı altında arkamızdan sinsice şeyler yapılırsa, bunu hoş karşılamayız. Bu yol, yol değil. Onlara da saygı duymak gerek. Bizimle uğraşsınlar, mücadele etsinler, bu bizi diri tutar. Onun için teşekkür ettim, ironi yapmadım."

ÖNCEKİ HABERLER
Fatih Altaylı'ya yayını Abdullah Gül mü ayarladı? Çağlar Cilara konuştu
Babalar günü ne zaman 2019 geri sayım kaç gün var?
Binali Yıldırım: İstanbul 4.0 projesiyle geliyoruz
Tanzim satışları sonrası market fiyatları çakıldı! Rakamlara bakın
Bakan Ekrem su ürünleri ihracatında hedefi açıkladı
Dolapta yakalanan darbeci albayı WhatsApp mesajları ele verdi
Ufka yolculuk sınav tarihleri 2019 online yazılı sınav ne zaman?
Mevlüt Uysal: Asılsız söylentilere kulak asmayın
CHP'li Ali Orkun Ercengiz ağzından kaçırdı : 'Attım tuttum'
Kurban Bayramı 2019 ne zaman başlıyor hangi ayda?
Yorumlar