BIST 8.009
DOLAR 28,95
EURO 31,85
ALTIN 1.903,96
HABER /  GÜNCEL

Özgecan'ın katilini öldüren silah cezaevine bakın nasıl sokulmuş!

Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in öldüren silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı. Yöntem şeytanın bile aklına gelmeyecek cinsten...

Abone ol

Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'in cezaevinde ölümüne yol açan saldırıda kullanılan silahın cezaevine nasıl sokulduğu ortaya çıktı.

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’nda 11 Nisan 2016 tarihinde hükümlüler Ahmet Suphi Altındöken tabanca ile vurularak öldürülmüş, babası Necmettin Altındöken ise tabanca ile yaralanmıştı.

PLATİN BACAK İLE İÇERİYE SOKULDU

İşte bu sorunun cevabı bulundu. Cinayete karar veren 2 hükümlü ve 1 tutuklunun önceden olayı organize ettiği, zanlıların önce cezaevine kolayca tabancayı ve x-ray cihazı ile akıllı kapılardan geçirebilecek bir kişiyi bulmak için çalışma yaptıkları, daha sonra kendi koğuşlarında bulunan H.B. isimli hükümlünün eşinin bacağında platin olduğunu öğrendikleri belirlendi.

PEMPE ODADA TESLİM ETTİ

Zanlıların bu bilgiyi edindikten sonra H.B.'nin eşiyle irtibata geçip görüş gününde tabanca getirmesi talebinde bulundukları, kadının görüş günü tabanca getirdiği, bunu da iç çamaşırına saklayıp bacağında platin olduğu için de raporunu gösterip x-ray cihazında uyarıya rağmen geçtiği öğrenildi. Kadının tabancayı ise katile ya gardiyan yardımıyla ya da pembe odada kocasına vererek ulaştırdığı tahmin ediliyor.

İNFAZ KORUMA MEMURLARI TUTUKLANDI

Hastanede baba ve oğlun vurulmasıyla ilgili olarak olayı gerçekleştiren G.A. ile birlikte yaklaşık 3 ay önce yakalanan ve tutuklu yargılanan F.Y. ile hükümlü A.T.B., H.B. ve infaz koruma memuru H.A.Ö. ile hükümlü H.B.'nin eşi G.B. tutuklanmıştı.

7 KİSİ SERBEST KALMIŞTI

Olaydan bir hafta sonra pazar günü olay günü cezaevinde görevli 25 gardiyan 1 doktor ve müdür yardımcısı ifadesi alınmak üzere emniyete götürülmüş, 20'si emniyette 7'si ise savcılıkta serbest kalmıştı.  Ancak Ahmet Suphi Altındöken ve babasının cezaevinde vurulması ile ilgili kafaları karıştıran bir soru vardı, o da; cezaevine silahın nasıl sokulduğu yönündeydi.