HABER /  DÜNYA

AB'den flaş Türkiye açıklaması! Hafiflemeyecek

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'nin Avrupa'da vizesiz seyahat hakkı elde etmek için tüm kriterleri yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Abone ol

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) vizesiz seyahat için gerekli olan tüm kriterleri yerine getirmesi gerektiğini ve bu kriterlerin Türkiye için "hafifletilmeyeceğini" söyledi.

AB, Avrupa'ya gelen mülteci akışını azaltabilmek için Türkiye ile bir anlaşma yaparken, Juncker bu anlaşmanın şimdiden meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

ANLAŞMAYI TERK EDERİZ

Fakat Ankara dün yaptığı bir açıklamada AB'nin Mart anlaşmasında verdiği sözleri, özellikle de Türklerin vizesiz olarak AB'ye seyahat etmesine dair sözünü tutmaması durumunda anlaşmayı terk edeceğini söyledi.

ŞARTLAR TÜRKİYE İÇİN HAFİFLEMEYECEK

Juncker bugün Avrupa'nın önde gelen insan hakları kuruluşu Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nde yaptığı konuşmada, "Türkiye, Komisyon'un vizesiz seyahat konusunda verdiği sözü önümüzdeki aylarda hayata geçirebilmesi için, geriye kalan bütün şartları yerine getirmeli" dedi. Juncker, "Şartlar Türkiye için hafifletilmeyecek" ifadelerini kullandı.   

ÖNCEKİ HABERLER
Ay Işığında Şamata 20 Nisan'da sahnelenecek
AK Parti kongreye mi gidiyor Yıldırım'dan kabine değişikliği sinyali!
Muhteşem Yüzyıl Kösem 23. yeni bölüm fragmanı yayınlandı
Turgut Özal'ın kayıp röportajı ortaya çıktı! O isme şok sözler
Putin'in sözcüsü: O para babamdan miras kaldı
11 köyü karantinada olan Sinop'ta siteye asılan rezil yazıya bakın!
Yorumlar 6 yorum