BIST 11.139
DOLAR 33,07
EURO 36,03
ALTIN 2.613,95
HABER /  GÜNCEL

Özgecan'ın annesi Erdoğan'a beyaz başörtü gönderecek

Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, 3 sanığın müebbet hapse çarptırılması sonrası konuştu. Songül Aslan, daha önce söylediği beyaz başörtüsünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndereceğini yineledi.

Abone ol

MERSİN'in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, her 3 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesiyle ilgili, "Hak ettikleri en büyük cezayı alacaklarını biliyordum. Özgecanımın kanı yerde kalmayacaktı" dedi.

Aslan, evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, bekledikleri bir sonucun çıktığını söyledi.

Kızının geri gelmeyeceğini ifade eden Aslan, "Hakkettikleri en büyük cezayı alacaklarını biliyordum. Özgecanımın kanı yerde kalmayacaktı. Yine de ben mutlu olmadım çünkü benim kızım geri gelmeyecek ama devletimizden Allah razı olsun. Hak ettikleri cezayı en yüksek şekilde aldılar" dedi.

Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan beyaz başörtüsünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderecek

ÖZGECAN YASASI ÇIKSIN

Başka canların yanmaması için "Özgecan yasasının" çıkmasını isteyen Aslan, şöyle devam etti:

"Hiçbir kadınımız şiddet görmesin, ağlamasın, üzülmesin, ölmesinler. Özgecan yasasının muhakkak çıkmasını istiyorum devlet büyüklerimizden. Kadınlarımız şiddete uğruyor, öldürülüyor hiçbir suçu günahı yokken. Bu tür şeyler olmasın. Adaletin yerine geldiğine inanıyorum çünkü çok ilgilenildi, üstünde duruldu. İnşallah ömür boyu hapisten çıkmayacaklar. Hiçbir zaman bunların acısı bitmesin diyorum. Allah ne bu dünya da ne de öbür dünyada gün yüzü göstermesin."

BEYAZ BAŞÖRTÜSÜNÜ ERDOĞAN'A YOLLAYACAK

Aslan, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a adalet yerini bulduğunda beyaz başörtüsü göndereceğini" söylediğinin hatırlatılması üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bunu gerçekleştireceğim. Allah razı olsun herkesten. Evlilik yıl dönümümüzde bu karar çıktı, tesadüf bir şekilde. 3 Aralık'a denk geldi. Evlilik yıl dönümümüzde, yani sevinemiyorum da daha doğrusu. Zaten böyle bir şey olacağını ve bu cezayı alacaklarını biliyordum. Özgecan'ın oradan beni gördüğünü de biliyorum" ifadesini kullandı.

Aslan, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.