BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  OTOMOBİL

Oto kiralama şirketi iflas etti 26 bin araba yarı fiyatına satılık

İhlas Haber Ajansı

Araba kiralama şirketi Fleetcorp'un iflasının ardından, 26 bin aracı İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satılığa çıkarıldı.

Abone ol

Bir süre önce faaliyetlerine son veren Türkiye'nin en büyük araç kiralama şirketlerinden biri olan Fleetcorp resmen iflas etti. İflasla birlikte Fleetcorp'un 26 bin araçlık filosu İstanbul İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.

Alacaklı bankalara ve finans kurumlarına toplam 1.3 milyar TL borcu olan firmanın iflası ile birlikte İstanbul'daki bir çok otopark bu firmaya ait araçlarla doldu.

Bünyesinde üst sınıftan alt sınıfa kadar bir çok araca sahip olan firmanın araçları her kesimden alıcıya fırsat sunuyor. Zira bu araçlar icradan yarı fiyatına satılacak.

İcradan bu araçları almak için ihaleye girmek gerekiyor. Fiyat ihalede ne kadar yükselirse yükselsin yine de aracı piyasa değerinin altında alabiliyorsunuz. İhaleye herkes katılabiliyor. 

Kasım ayında konkordato istemişti

Haziran ayında faaliyetlerini durduran Türkiye'nin en büyük filo kiralama şirketi Fleetcorp Kasım ayında konkordato talebiyle İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurmuştu. Mahkeme heyeti, şirketin kesin mühlet talebini kabul etmeyip iflasını duyurmuştu. Şirketin sahibi Barbaros Çıtmacı, araçları otogalerilere satmış ancak bankalar rehini kaldırmayınca kriz patlak vermişti.

ÖNCEKİ HABERLER
3 aylar ne kadar kaldı kaç gün oruç tutulur?
Yıldız Holding'in Kerevitaş'ı cirosunu 2,4 milyar TL'ye çıkardı
Sırt ağrılarını hafife almayın kemik erimesi tehlikesi bulunuyor
Jeoloji Mühendis Ziyadin Çakır, 'Marmara depremi her an olabilir'
Kastamonu GSB kura sonuçları adı çıkanlar listesi 2019
Doya Doya Moda Rabia Ağca kimdir kaç yaşında Rabia kaç kilo?
Yorumlar 4 yorum