BIST 1.144
DOLAR 7,74
EURO 9,09
ALTIN 475,13
HABER /  MİLLİ PİYANGO

Milli Piyango'da şaibe iddiası! İkramiyeler kimlere çıktı

CHP, son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen "Milli Piyango'da şaibe" iddialarını Meclis'e taşıdı ve 'ikramiyelerin' kime çıktığını sordu.

Abone ol

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Vatandaşların çalınan umutları ve parası var. Genel Müdürü görevden almakla bu konu kapatılamaz. Şimdiye kadar kimlere çıktı bu ikramiyeler?" dedi.

Milli Piyango’daki şaibe iddiaları konusunda TBMM’ye araştırma önergesi veren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, şu noktaların altını çizdi:

-“Milli Piyango'da vatandaşların çalınan umutları ve parası var. Genel Müdürü görevden almakla bu konu kapatılamaz. Bu zamana kadar hangi ikramiyelerde ne yapılmış, kime ne kadar ikramiye isabet etmiş, bu kişiler kim? Kamu görevlileri bu işe neden ve nasıl girmiş hepsinin ortaya çıkarılması ve hukuki sürecin de bir an önce başlatılması gerekir”.

30 yıl önceki çekiliş tarihi

Tarhan yaptığı açıklamada, Milli Piyangodaki ikramiyelerin adrese teslim olduğunu öne sürdü ve “Milli Değil Yanlı Piyango” yorumunda bulundu. Milli Piyango Genel Müdürlüğünün ikramiyelerinde son zamanlarda gözle görünür şaibelerin olduğunu savunan Tarhan, “En son Gebze'ye isabet eden bir ikramiyenin çekiliş tarihi neredeyse 30 yıl öncesine ait olarak Genel Müdürlüğün internet sitesinden yayınlandı. Rakamlar inanılmaz olasılık kombinasyonlarıyla art arda geliyor” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Zonguldak GSB kura sonuçları isim isim sonuç sorgulama sayfası
Süleyman Soylu: Mehmet Özhaseki'nin emrindeyiz
GSB kura sonuçları açıklanan iller TC ile isim sorgulama
Ruhsar Pekcan'dan sınır kapısı açıklaması
Dolar sabah 08:40'ta 5.38'i öğle 13.14'te ise 5.37'yi gördü işte 5 Mart dolar rakamı
Ortaokullar ne zaman açılır yüz yüze ders ne zaman başlayacak?
Yorumlar 4 yorum