BIST 10.871
DOLAR 33,06
EURO 36,02
ALTIN 2.511,06
HABER /  GÜNCEL

Oryantiring Şampiyonası Çorum'da!

Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nın dördüncü kademe yarışları 15-17 Nisan 2016 tarihinde Çorum'da yapılacak.

Abone ol

Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nda dördüncü kademe yarışları, 15-17 Nisan 2016 tarihlerinde Çorum'da gerçekleştirilecek.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Genel Sekreteri İsa Gençtürk, Organizasyon Kurul Başkanı Metin Değirmenci, Çorum İl Temsilcisi Duran Torbacıoğlu ve Basın Müşaviri Harun Altan, şampiyonaya destek verecek Çorum Belediyesi'ni ziyaret etti. Gençtürk, ziyarette yaptığı konuşmada, oryantiringin her yaştan insanın yapabileceği bir spor olduğunu, insanların birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu anda hiç tanımadığı insanlarla günü paylaşmasının güzel bir duygu sağladığını söyledi. Bir amaçlarının da çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu dile getiren Gençtürk, bu kapsamda çeşitli etkinlikler yaptıklarını kaydetti. Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nın hazırlıklarına başladıklarını anlatan Gençtürk, şampiyonanın 4'üncü kademe yarışlarının 15-17 Nisan 2016 tarihlerinde Çorum'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Organizasyonun Çorum Belediyesi'nin katkılarıyla düzenleneceğini vurgulayan Gençtürk, "Bu bakımdan kurumlarla iş birliği yapmayı çok önemsiyoruz. Buna vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum. Biz insana ve spora değer veren bir kurum ile iş birliği yapmaktan dolayı memnunuz. Şampiyonaya Çorum'un yanı sıra farklı illerden sporcular da katılacak. Birçok insan buraya gelerek bizi, birbirimize kaynaştıracak ve farklı kültürler bir arada olacak" diye konuştu