BIST 1.980
DOLAR 13,54
EURO 15,33
ALTIN 789,35
HABER /  GÜNCEL

Ölüm haberini aldı babasına koştu!

"Bahçelievler katliamı'' davasında hüküm giyen ve DİSK genel başkanlarından Kemal Türkler'in öldürülmesi davasında yargılanan 58 yaşındaki Ünal Osmanağaoğlu vefat etti.

Abone ol

7 Ekim 1978’de Ankara Bahçelievler’de 7 Türkiye İşçi Partili öğrencinin ve 22 Ekim 1980’de DİSK eski başkanı Kemal Türkler’in öldürülmesiyle ilgili yargılanan, TİP davasından uzun tutukluluk nedeniyle tahliye olan, Türkler Davası’nda ise zaman aşımından kurtulan Ünal Osmanağaoğlu geçirdiği bir kalp ameliyatı sonrasında hayatını kaybetti.

Osmanağaoğlu’nun ölüm haberini alan Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler ise dedesini hiç görmeyen kızı Ece ve aile dostlarıyla babasının Topkapı Mezarlığı‘ndaki kabrine koştu.

--935582.jpeg 

‘34 YIL MÜCADELE VERDİM’

Babasının mezarına çiçekler bırakan Türkler, burada Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus’a konuştu. Türkler, “Normal şartlarda ölümlere sevinmeyiz ama ülkede adalet yok. Babamın katilinin ölümüne ancak ilahi adalet diyebiliyoruz. Teşekkürü de devlete değil Allah’a ediyoruz. Babamın katledilmesinden sonra 34 yıllık mücadele verdik. Yıllardır bu telefonları bekliyordum. Bu haberi alır almaz babama koştum. 34 yıl sonra ilk kez gönül rahatlığıyla babama geldim. Osmanağaoğlu’na Allahtan rahmet dilemeyeceğim. Cinayetin tanığı olmama rağmen davada Ünal Osmanağaoğlu ceza almadı. Dava zaman aşımından düştü. Devletin yapmadığını Allah’ın adaleti sağladı” dedi.

‘BABA KATİLİN ÖLDÜ’

Nilgün türkler, babasının mezarına giderek Osmanağaoğlu’nun ölüm haberini verdi.

7 kez ölüm cezası aldı sadece 13 yıl yatıp çıktı

9 Ekim 1978’de Bahçelievler, Ankara’da Türkiye İşçi Partisi üyesi yedi öğrencinin katledilmesi ile 22 Temmuz 1980’de DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler’in öldürülmesi olaylarına karıştı, yurtdışına firar etti. Ancak uyuşturucu yüzünden Avusturya’dan sınır dışı edilince geldiği Kuşadası’nda, 11 Nisan 1999’da yakalanıp tutuklandı. 7 kez ölüm cezasına çarptırıldı.

ZAMAN AŞIMI KURTARDI

Ancak Ağustos 2002’de idam cezasının kaldırılmasıyla cezası ömür boyu hapse çevrildi. Eski infaz yasasına göre, 20 yıl yatması gereken Osmanağaoğlu 3. Yargı Paketi’ne konulan geçici bir madde nedeniyle 10 Temmuz 2012’de yedi yıl erken tahliye edildi. 1996 yılında tekrar açılan Türkler Davası’nın da sanıklarından olan Osmanağaoğlu için mahkeme 14 Nisan 2003’de beraate hükmetti. Fakat Yargıtay bozdu. Mahkeme ise “yeterli ve kati delil bulunmadığı” gerekçesi ile tekrar beraatine karar verdi. Yargıtay bu kararı da “suça asli ve maddi fail olarak katıldığına” hükmederek oy birliği ile bozdu. Yargılama süreci devam ederken dava 1 Aralık 2010’de zamanaşımı nedeniyle ortadan kaldırıldı.

KATLİAM HÜKÜMLÜSÜ ÜNAL OSMANAĞAOĞLU ÖLDÜ 

ÖNCEKİ HABERLER
Almanya Cezayir’i solladı
Almanya Cezayir’i solladı
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Köşk için 4 ayrı anket, 4 aynı aynı sonuç!
Köşk için 4 ayrı anket, 4 aynı aynı sonuç!
Cemil İpekçi  Gezici lere ateş püskürdü
Cemil İpekçi Gezici lere ateş püskürdü
Yurtta hava durumu
Yurtta hava durumu
CHP çakma görüntüyle operasyon yapılacak
CHP çakma görüntüyle operasyon yapılacak
Ramazan ayının zam şampiyonu kim?
Ramazan ayının zam şampiyonu kim?
1 Temmuz İngiltere Basın Özeti
1 Temmuz İngiltere Basın Özeti
Katliam hükümlüsü Ünal Osmanağaoğlu öldü!
Katliam hükümlüsü Ünal Osmanağaoğlu öldü!
Uğur Dündar'ı reddetti!
Uğur Dündar'ı reddetti!