BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  SEÇİM

CHP çakma görüntüyle operasyon yapılacak

Fehmi Koru, CHP'nin Tayyip Erdoğan’ın adaylığı kesinleşir kesinleşmez operasyon düğmesine basacağını, kullanacağı görüntülerin de çakma olduğunu yazdı.

Abone ol

Siyaset kulislerini en iyi koklayan isimlerden Fehmi Koru, CHP'nin, Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı kesinleşir kesinleşmez operasyon düğmesine basacağını, bu görüntülerinden de çakma olduğunu yazdı. 

Fehmi Koru, Star gazetesindeki yazısında, "CHP’ye sağlanan bazı görüntüler olduğunu, kamuoyunu yanıltmak için gerçeği çarpıtacak ve cumhurbaşkanlığına giden yolda Tayyip Bey’in önünü kesmek amacıyla o ‘çakma’ görüntülerin kullanılacağını" öne sürdü.
"Olabilir mi böyle bir şey?" diye soran Tahi Kıvanç, "Eğer CHP Tayyip Erdoğan’ın birinci turda seçilmesini istiyorsa olabilir..." dedi. İşte Koru'nun o yazısı:

HER KOMPLO ERDOĞAN'A YARADI

Bugüne kadar Ak Parti’yi siyaseten başarısız kılmak için birkaç kez denendi böyle operasyonlar; hepsinde de başarılı olunacağı beklentisiyle... Sonucu biliyoruz: İlk kez girdiği 3 Kasım 2002 seçiminden yüzde 35 oyla çıkan Ak Parti, her seçimde başarısını büyüterek bugünlere geldi.
Her operasyon düğmeye basanların beklentilerinin tam tersi sonuç verdi. Yeni bir operasyonla Tayyip Erdoğan’ın önünü kesebileceğine inanıyorsa CHP, yeni ve daha büyük bir hayal kırıklığına şimdiden kendini hazırlasın...

DARBELER BAŞARISIZ KOMPLOLARIN ARDINDAN GELİR

Türkiye’de siyasette ‘komplo’ neredeyse bir alışkanlık... Çok partili siyasi hayata geçildikten sonra, seçimlerde kendilerinin başarısız olacağını anlayanlar, rakiplerini durdurmak amacıyla akla gelen gelmeyen pek çok yollara başvurdular. Operasyonların işe yaramadığı durumlarda daha büyük komplolara başvurulduğunu da hatırlıyoruz...
Eski Türkiye’nin simgesi olan askeri müdahaleler, başarısızlığa uğramış operasyonların ardından gelmiştir hep...
Ülkemizin siyasi tarihi aynı zamanda komplolar tarihidir...

EN GÜÇLÜ OLDUKLARI DÖNEMDE KOMPLO YAPILIR

Menderes, Demirel, Özal, Erbakan... Hangisini ele alırsanız alın, en güçlü oldukları dönemlerde, onlara karşı kurulmuş komplo tuzaklarını hemen fark edersiniz: Turgut Özal’ın iktidarının ‘Koskotas dosyaları’ diye meydanlarda sallanan içi boş dosyalarla zaafa uğratıldığını herhalde unutmadık... Necmettin Erbakan’ı sahte şeyhlerle milletin gözünden düşürmeye çalışmadılar mı? 2007 cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yaşanan ‘367’ krizi bir operasyon değil miydi?

YENİ OPERASYONLAR YAPMALARI ŞAŞIRTMAZ

30 Mart seçimi öncesinde ise en yoğun ve birbiri ardına meydana gelen operasyonlara muhatap oldu Ak Parti...
Bu defa da aynı yola başvurulması hiç şaşırtmayacaktır...
(...)
Gerçekten kamuoyunun bilmesi gereken bir yanlışlığı varsa Ak Parti’nin veya adayının, bunun vakitlice bilinmesini sağlamaktır doğru olan; kamuoyu “Madem öyledi, bunu bunca zamandır neden gizlediniz?” diye sormaz ve bunun aslında kendi iradesini eğip bükme amaçlı bir tuzak olduğunu anlamaz mı sanılıyor?
Olmaz ya, diyelim tuzağınız başarılı oldu; seçilen kişi ‘operasyon’ sayesinde seçilmiş bir cumhurbaşkanı olmayı kendisine nasıl yakıştırır?
Evet, ‘operasyon’ ihtimali var; ama bu yola başvuran hayrını göremez...

ÖNCEKİ HABERLER
Ramazan ayının zam şampiyonu kim?
Ramazan ayının zam şampiyonu kim?
1 Temmuz İngiltere Basın Özeti
1 Temmuz İngiltere Basın Özeti
Uğur Dündar'ı reddetti!
Uğur Dündar'ı reddetti!
Kandil emirleri artık görüntülü verecek!
Kandil emirleri artık görüntülü verecek!
Bugün iftar kaçta tüm iller İmsakiye 2014
Bugün iftar kaçta tüm iller İmsakiye 2014
TSK'da YAŞ öncesi büyük SIKINTI!
TSK'da YAŞ öncesi büyük SIKINTI!
Köşk için yarış vakti! İşte son anket sonuçları!
Köşk için yarış vakti! İşte son anket sonuçları!
Sadece bizim değil Ortadoğu'nun da kahramanı!
Sadece bizim değil Ortadoğu'nun da kahramanı!
İsrail sahur vakti saldırdı
İsrail sahur vakti saldırdı
Haniye'den 3 Yahudi cesedi açıklaması
Haniye'den 3 Yahudi cesedi açıklaması