BIST 4.998
DOLAR 19,08
EURO 20,62
ALTIN 1.200,88
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Okullar tatil mi 18 Şubat illerin kararları

18 Şubat çarşamba günü okullar tatil mi? İstanbul ve Samsun Valilikleri, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini duyurdu.

Abone ol

İSTANBUL ve Ankara 'da kar beklenenden yoğun şekilde gelince 'okullar tatil mi' sorusu için gözler Valiliği 'n kararına döndü. İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu. Samsun ve Bingöl Valiliği ise bugün ve yarın yani 18 Şubat çarşamba günü okulları tatil etti. Kar yağışı yarın Kocaeli , Sakarya , Bilecik , Yalova , Bursa ve Balıkesir illerinde daha yoğun olacak. Haliyle 18 Şubat çarşamba günü bu illerde okulların tatil edilme ihtimali bulunuyor. Okulların yarın tatil olup olmayacağına ilişkin son kararı illerin Valiliği yapacakları değerlendirmeler sonunda kesinleştirecek.

19 ŞUBAT OKULLAR HANGİ İLLERDE TATİL OLDU (TIKLAYIN)

İSTANBUL 'DA OKULLAR TATİL

İstanbul Valiliği, il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini duyurdu. İstanbul'da kar yağışının gece boyu devam edeceği belirtildi. 

İstanbul Valiliği, öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime yarın 1 gün ara verildiğini bildirdi.

vasip-sahin.jpg 

ANKARA 'DA OKULLAR TATİL Mİ VALİLİĞİN KARARI NE OLUR?
ankarada-okullar-tatil-mi-valiliğin-karari-ne-olur.jpgAnkara 'da hava durumu yarın için yoğun kar yağışı gösterdiği için gözler Ankara Valiliği 'nin 18 Şubat çarşamba günü okullar için vereceği karara döndü. Ankara 'da okullar tatil mi sorusunun yanıtı Valiliğin gece saatlerinde yapacağı son değerlendirme sonunda açıklanacak. Ankara 'da yarın hava durumu eksi 1 dereceye inecek ve kar yağışı çok kuvvetli olacak.

18 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER

TUNCELİ KAR TATİLİ
Tunceli 'nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle 18 Şubat çarşamba günü okullar tatil edildi.

Tunceli ve ilçelerinde kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Pülümür ve Nazımiye'de kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada, İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 30 köy yolunun açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BİNGÖL 'DE OKULLAR YARIN TATİL
Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın (18 Şubat çarşamba) tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.

Bu arada kent genelinde devam eden kar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor.

BİTLİS'TE EĞİTİME ARA

itlis merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okullara bugün ara verildiği belirtildi.

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.


SAMSUN 'DA YARIN 18 ŞUBAT OKULLAR TATİL
Samsun yoğun kar altında kalınca okullar yarın 18 Şubat çarşamba günü tatil edildi. Samsun il genelindeki ilk ve orta dereceli okullardaki bugünkü kar tatili yarına uzatıldı. Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 18 Şubat Çarşamba günütatil edildiği belirtildi. Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.
okullar-tatil-mi-18-şubat-illerin-kararlari-.jpgMeteorolojinin yoğun kar yağışı ve Sibirya soğukları için alarm verdiği iller arasında Kastamonu , Sivas , Erzurum , Kocaeli , Bolu , Ankara , Afyon , Bursa ve Eskişehir bulunuyor. Yarın (18 Şubat çarşamba) günü kar yağışı bu illerde çok kuvetli şekilde görülecek. İllerin Valiliği 'nin bu akşam son hava raporları doğrultusunda yarın için okullarda kar tatili kararı alması yüksek ihtimal.

OKULLARIN BUGÜN TATİL OLDUĞU İLLER
Sibirya soğukları ile birlikte geçen defakinden çok daha yoğun olarak gelen kar yağışı bazı illerde bugün kuvvetli şekilde etkili oldu. Kar yağışı sebebiyle Zonguldak ve yağışın güçlü olduğu Samsun 'dan kar tatili haberi geldi.

KASTAMONU OKULLARI TATİL ETTİ
Kastamonu'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okular bugün tatil edildi. Alınan bilgiye göre, ilçelerden Abana, Bozkurt, İnebolu, Çatalzeytin'deki tüm eğitim kurumları ile Doğanyurt ve Küre'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Cide'de ise taşımalı sistem kapsamındaki okulların bugün ve yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

ZONGULDAK'TA OKULLAR TATİL

Zonguldak 'ta kar yağışı etkisini arttırdı. Yeni hava durumu raporlarına göre kar daha da şiddetlenecek. Zonguldak Valiliği bugün okulların tatil edildiğini açıkladı. Zonguldak'ta merkez ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Zonguldak Valiliği 'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı merkez, bağlı belde ve köyler ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Engelli kamu görevlileri, hamileler ve kronik hastalığı bulunanların da bugün idari izinli sayılmasına karar verildi.

SAMSUN'DA OKULLAR TATİL
Samsun'da il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.  Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 17 Şubat Salı ve 18 Şubat Çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ORDU'DA EĞİTİME ENGEL

Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamı, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca ve Yeşilyurt İlkokulu, Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceğini duyurduklarını hatırlattı.

MERSİN'DE EĞİTİME ENGEL

Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kaymakam İsmail Pendik, yazılı açıklamasında, ilçedeki kar kalınlığının 20 santimetreyi bulduğunu belirtti.

Pendik, "İlçe merkezinde gece başlayan kar yağışı halen devam ediyor. Okullarımız idari izinle tatil edildi" ifadelerini kullandı.

GİRESUN'DA EĞİTİME ARA

Giresun'da, kar yağışı dolayısıyla bazı ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yağlıdere ve Bulancak ilçelerinde köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

ANTALYA-AKSEKİ'DE EĞİTİME ARA

Antalya'nın Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.

Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde gece başlayan yoğun kar yağışı, fırtına ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

KOCAELİ'DE KARA TESLİM

Kocaeli'nde kar yağışı nedeniyle il genelinde okullara bugün ara verildiği belirtildi.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışıyla düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacıyla tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği ifade edildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelliler ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KAR BAŞLADI

Sabah saatlerinde Beylikdüzü'nde başlayan kar yağışı akşama doğru tüm bölgeye yayılacak. Yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL 'DA KAR YAĞIŞI YARIN DAHA KUVVETLİ
İstanbul'da sabah saatlerinde başlayıp aralıklarla süren kar yağışının, yarın da kuvvetlenerek devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün aralıklarla, yarın da şiddetini artırarak sürecek yağış, perşembe günü öğle saatlerinde bir süre duracak. 

Aynı günün gece saatlerinde tekrar başlayacak kar yağışı, cuma günü sabah saatlerinde bölgeyi terk edecek. Kentte, ilçelere göre değişiklik göstermekle beraber, 10-25 santimetre arasında kar kalınlığı oluşması bekleniyor. 

Bugün en yüksek 2 derece olması beklenen sıcaklık ise geceden itibaren sıfırın altında seyredecek. Aralıklarla kuvvetlenecek rüzgar nedeniyle kar yağışının da zaman zaman tipi olarak görüleceği tahmin ediliyor. 

Bu arada, Avrupa ve Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde zaman zaman tipi şeklinde görülen kar nedeniyle, Şehir Hatları seferleri, bir süre yapılamadı. 

Yetkililer buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulundu.