BIST 8.031
DOLAR 28,90
EURO 31,44
ALTIN 1.920,98
HABER /  GÜNCEL

Okullar hangi ilde kaç gün tatil?

Okullar bugün tatil mi? İstanbul, Kütahya, Burdur, Manisa, Denizli'de okullar tatil olurken Ankara'da tatil haberi bekliyor.

Abone ol

Son hava durumu raporuna göre bir çok ilde okullar tatil edildi. İstanbul başta olmak üzere kara teslim olan illerde valilikler okulların tatil edildiğini duyurdu. 

Meteoroloji'nin verilerine göre Batı Karadeniz'in Batısı ile Marmara'da fırtına bekleniyor. Ankara'da ise kuvvetli kar yağışı var.

KAR FIRTINAYLA GELDİ

Ankara'da dün gece başlayan kar yağışı, rüzgarla birlikte fırtınaya dönüştü. Başta Dikmen, Keçiören ve Altındağ gibi yüksek kesimlerde etkisini giderek artıran kar yağışı, zaman zaman rüzgarla birlikte vatandaşlara zor saatler yaşattı. Özellikle sobanın kullanıldığı bölgelerde Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları karbonmonoksit zehirlenmesine karşı uyardı.

okullar-tatil-kar-tatili-kaç-gün.jpg


KOCAELİ VE BURDUR'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ
 
Bu arada Kocaeli ve Burdur'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini giderek artırdı. 
Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerince, kentte sabah saatlerinden itibaren başlaması beklenen kar yağışının ilerleyen saatlerde yoğun şekilde etkisini arttırarak devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

okullar-tatil-mi-yollar.jpg 
 
Açıklamada, şunlar belirtildi:
 
"Yoğun kar yağışı ile mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime 06 Ocak Salı günü ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak."

KOÜ'DE EĞİTİME ARA VERİLDİ 
 
Ayrıca, Kocaeli Üniversitesinin (KOÜ) internet sitesinden yapılan açıklamada, üniversitede eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
 
Açıklamada, "Meteorolojik uyarılar doğrultusunda, mağduriyete meydan vermemek amacıyla 06 Ocak'ta Kocaeli Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verilecektir" ifadesine yer verildi.

kar-yagisi-hava-durumu-raporu.jpg 
 
BURDUR'DA KAR HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR
 
Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı Bucak ve Çeltikçi ilçeleri hariç il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 06 Ocak Salı günü eğitime ara verildiğini bildirdi. 
 
Bayram, Bucak ve Çeltikçi ilçelerinde kaymakamların hava koşullarına göre eğitime devam edilip edilmeyeceğine karar vereceğini ifade etti. 

kar-hava-durumu.jpg 
 
KÜTAHYA'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ 
 
Kütahya il merkezi ve bazı ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta öğretim kapsamındaki öğrenciler ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime 06 Ocak Salı ara verildi.
 
Öte yandan Tavşanlı ve Gediz ilçelerinde ise tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi.

AFYON

Afyonkarahisar, Denizli ve Manisa'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı kent merkezi il merkeze bağlı köy ve beldelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda 06 Ocak Salı eğitime ara verildiği belirtildi.
 
DENİZLİ
 
Denizli'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.
 
Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı sebebiyle Çameli, Kale ve Güney ilçelerinde okulların 6-7 Ocak, Sarayköy dışındaki diğer ilçelerde ise 6 Ocak'ta tatil edildiği kaydedildi.
 
MANİSA
 
Manisa’nın Kula  ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları bir gün tatil edildi.
 
Kula Kaymakamı Murat Güven, yaptığı açıklamada, Kula merkez ve bağlı mahallelerde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, ilköğretim okullarında eğitim ve öğretime 6 Ocak Salı günü ara verildiğini bildirdi.
 
BALIKESİR
 
Balıkesir'in Kepsut ilçesinde Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarıları doğrultusunda ilçe ve çevresinde bu akşamdan itibaren yoğun kar yağışı beklendiği belirtildi.
 
Olumsuz hava şartlarının etkili olacağının tahmin edildiği ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 06 Ocak Salı ara verildiği bildirildi.
 
BİTLİS
 
Bitlis'in Tatvan ve Hizan ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.
 
Tatvan Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve hava şartlarının hayatı olumsuz etkilemesi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullar ile eğitim kurslarının iki gün süreyle tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engellilerin iki gün süreyle idari izinli sayılacağının kararlaştırıldığı kaydedildi.
 
Hizan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise ilçedeki yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilemesinden dolayı ilkokul, ortaokul ve liselerin iki gün süreyle tatil edildiği, engelli ve hamile çalışanların iki gün idari izinli sayılmasına karar verildiği bildirildi.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Dikmen, Şentepe ve Keçiören gibi kentin yüksek yerleri beyaza büründü. Valilikten henüz okullar için bir açıklama gelmedi.

Büyükşehir belediyesi ekipleri, aralıklarla devam eden kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilememesi için ana arterler ve bazı caddelerde kar küreme ve yol tuzlama çalışması yürüttü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Ankara'da kar yağışı gün boyu ve yarın aralıklarla devam edecek.

 ankarada-okullar-tatil-mi.jpg