BIST 8.009
DOLAR 28,95
EURO 31,84
ALTIN 1.903,91
HABER /  GÜNCEL

Batman ve Mardin'de terör gözaltısı!

Polis Batman ve Mardin'de aralarında belediye başkanı ve belediye çalışanlarının da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Abone ol
Batman ve Mardin'den polis terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle 11 kişiyi gözaltına aldı. Batman'daki operasyonda Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 2 Belediye Meclis üyesi ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ise Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman gözaltına alındı.
Batman'da Abdullah Öcalan için düzenlenen 'Öcalan'a Özgürlük' kampanyası nedeniyle Kültür mahallesinde evleri gezerek imza toplayan Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile aralarında belediye meclis üyeleri Hülya Baltaş ve Hamide Çelik'inde aralarında bulunduğu 9 kişi, haklarında şikayet olduğu gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.

BATMAN EMNİYETİ'NE GÖTÜRÜLDÜLER

Kültür mahallesinde polis tarafından gözaltına alınan Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 9 kişi Batman Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra Terörle Mücadele Şube Ekiplerince Batman Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Belediye Başkan Yardımcısı ve aralarında 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 kişinin gözaltına alındığını öğrenen partililer ise Batman Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı. Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ile 9 kişinin Batman Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor.
 
KIZILTEPE'DE BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCISI DA GÖZALTINA ALINDI
 
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Abdullah Öcalan'a özgürlük için başlatılan imza kampanyasına destek verdikleri gerekçesiyle Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman polis tarafından gözaltına alındı. İlçenin TOKİ evleri mevkiinde kampanya ile ilgili çalışma yürüttükleri öğrenilen Belediye Başkanı İsmail Ası ile Leyla Salman haklarında ihbar olduğu gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Belediye Başkanı İsmail Ası ile yardımcısı Leyla Salman'ın Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları sürüyor.