BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Öğretmen adaylarının KPSS puanları iki yıl geçerli olacak

Öğretmen adaylarının KPSS´de elde ettikleri puanların geçerlilik süresi değiştirildi.Öğretmen adaylarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle artık öğretmen adaylarının KPSS puanları iki yıl geçerli olacak.

Abone ol

Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanan düzenlemeye göre, öğretmen adaylarının KPSS´de elde ettikleri puanların geçerlilik süresinin 1 yıl olmasını öngören madde yürürlükten kaldırıldı.

Değiştirilen madde: "Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır."

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. maddesi:

"Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder."

ÖNCEKİ HABERLER
Gülcan Arslan kimdir yaşı kaç-nereli deniz ortasında bikinili halat savaşı
BDDK'dan yeni dolar hamlesi!
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz Osmangazi dahil mi?
"Yakmayın üstünde Allah yazıyor" dolar protestosunda ilginç anlar
Detoks yaparak hafifleyin!
AÖL sınav tarihleri 2020 AÖL 1. dönem güz sınav tarihleri
Yorumlar