HABER /  BEŞİKTAŞ

Oğlu 'gelemem' dedi Lucescu, Beşiktaş'a kaldı

Şenol Güneş'in Milli Takım'la anlaşmasının ardından hoca arayışına giren Beşiktaş yönetimi, Lucescu'da karar kıldı.

Şenol Güneş’in millî takımla yola devam edecek olması sebebiyle teknik direktör arayışı içinde olan Beşiktaş’ta Mircea Lucescu ismi ağır basmaya başladı. Millî takımda başarısız olduktan sonra bayrağı Şenol Güneş’e devreden 74 yaşındaki çalıştırıcının, Beşiktaş’ta görev almaya hazır olduğunu yönetime ilettiği öğrenildi.

Yönetim baba Lucescu'ya döndü
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Rumen teknik adamın oğlu Razvan Lucescu da yönetimin düşündüğü isimler arasındaydı. Ancak PAOK ile şampiyonluğa koşması ve takımıyla gelecek sezon Devler Ligi tecrübesi yaşamak istemesi sebebiyle Beşiktaş’ın ilgisine sıcak bakmayan Razvan Lucescu’nun yerine ibre yeniden baba Lucescu’ya döndü. Beşiktaş’ın gelecek sezon ekonomik anlamda kemerleri sıkarak toplam bütçeyi 30 milyon avrolara kadar düşürecek olmasını da tecrübeli teknik adam dert etmiyor.

İki yıllık teklif
Galatasaray’ı çalıştırdığı dönemde ismi duyulmamış yabancı oyuncularla Avrupa’da önemli başarılar elde ettiğini ve ligde de şampiyonluk yaşadığını hatırlatan Mircea Lucescu’ya yönetim de sıcak bakıyor. Rumen teknik adamın 2002-03 sezonunda Beşiktaş’a şampiyonluk kazandırması, hem camiayı hem de Türk futbolunu çok iyi bilmesinden dolayı Başkan Fikret Orman ve ekibinin şu anda favori isminin Mircea Lucescu olduğu öğrenildi.

Yardımcısı Guti olacak
Öte yandan tecrübeli teknik direktörün Beşiktaş’ın başına geçmesi durumunda Guti Hernandez’in bir sezon daha yardımcı antrenör olarak görev yapması planlanıyor. Yönetimin, gelecekte koltuğu emanet etmeyi düşündüğü İspanyol çalıştırıcıya önümüzdeki sezon daha çok inisiyatif vermesi şartıyla Mircea Lucescu’ya iki senelik teklif yapmaya hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Ücreti de düşük olacak
Beşiktaş’ın başına geçmeye hazır olan Lucescu’nun, hem düşük bütçe ile çalışmaya onay verdiği hem de yıllığının düşük olmasını da kabul ettiği öğrenildi. Rumen teknik adam millî takımdan ayrılmadan önce yılda 2,5 milyon avro kazanıyordu. Beşiktaş’taki senelik ücreti 2,2 milyon avro olan Şenol Güneş ise millî takımdan senede 3,2 milyon avro kazanacak.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Cuma namazı kaç rekat cuma namazı kılınışı anlatım
İçişleri Bakanlığı 31 Mart Yerel Seçimlerinin acı bilançosunu açıkladı
MEB, özel direksiyon dersleriyle ilgili harekete geçti!
En son 66 civarındaydı! İşte 2019 ortalama yaşam süresi
Galatasaray ve Fenerbahçe Babel için devrede!
2020 yaz tatili ne zaman başlıyor MEB okul tatilleri takvimi
Yorumlar 1 yorum