BIST 1.123
DOLAR 7,82
EURO 9,18
ALTIN 475,33
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Tunceli'de Mehmet Fatih Maçoğlu mazbatasına kavuştu

TUNCELİ'nin kazananı olan Mehmet Fatih Maçoğlu bugün mazbatasını aldı. Devir teslim töreni saat 13.00'da yapılacak.

Abone ol

TUNCELİ'de Türkiye Komünist Partisi’nden Belediye Başkanlığıdan aday olan Mehmet Fatih Maçoğlu, bugün mazbatasını aldı. Maçoğlu, dün yaptığı açıklamada salı gününden beri mazbatayı almaya gittiğini ancak ‘Söylenemeyecek güvenlik’  gerekçesi ile mazbatanın verilmediğini açıklamıştı.

Bunun üzerine açıklama yapan seçim kurulu bugün (Cuma) mazbatanın verileceğini duyurdu. Bunun üzerine sabah saatlerinde Mehmet Fatih Maçoğlu, sabah saatlerinde mazbatasını almaya gitti.  

Alnımızın teri
Maçoğlu ve belediye meclisi üyelerinden oluşan bir heyetle gittiği Adliye’de yetkililerden mazbatasını aldı. Seçimlerden önce kayyım ile yönetilen Tunceli’de devir teslim töreni saat 13.00'te düzenlenecek. Mazbatayı açıklama yapan Mehmet Fatih Maçoğlu  şu ifadeleri kullandı: “Uzun bir çalışma sonrası, döktüğümüz alın teri sonrası mazbatayı aldık. Bu süreç içerisinde Dersim halkı muhtemelen Pazartesi'den itibaren belediyede yoğun bir karşılama olacak. Bütün dostlarımızı, arkadaşlarımızı kimseyi ayırt etmeden herkesin çok rahat gelebileceği, kapıları açık bir belediyemiz olacak" 

Çiçek yerine sokak hayvanlarına yardım edin
Göreve başlamasının ardından birçok insanın hediye ve çiçek yollamayı planladığını bildiğini anımsatan Başkan Maçoğlu, "Biz sokak hayvanlarının durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi şartlarda yaşaması için dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine açacağımız hesaba sokak hayvanlarına katkıda bulunmalarını bekliyoruz" diye konuştu.  

ÖNCEKİ HABERLER
Seçim görevlileri ücretlerini ne zaman alacak ödeme günü
Guti Beşiktaş'taki hayalini açıkladı
'Atom karınca' muhtar öldü yerine eşi geçti
NASA'nın ürettiği 'robot arı' astronotlarla uzaya gidecek
Eylül Öztürk kaç yaşında eşi Kenan Öztürk kimdir mesleği ne?
aidat bilgilerini sorgulama! E-devlet şifrenizi girmeyin buna tıklamayın
Yorumlar