BIST 10.645
DOLAR 32,65
EURO 35,14
ALTIN 2.451,48
HABER /  DÜNYA

O ülke alarma geçti! Yeni töreristler gönderildi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen terör saldırısından sonra IŞİD'in yeniden harekte geçtiği belirtiliyor. IŞİD'in Avrupa'ya yeni savaşçılar gönderdiği açıklandı. Başta Belçika olmak üzere Avrupa'da alarma geçildi.

Abone ol

Belçika kriz merkezi Direktörü Tigchelt, IŞİD'in Avrupa ve Belçika'ya yeniden savaşçı gönderdiğini bildirdi.

IŞİD'in Brüksel'deki saldırıların ardından Avrupa ve Belçika'ya yeniden savaşçı gönderdiği kaydedildi. Belçika kriz merkezi Direktörü Paul Van Tigchelt, yaptığı açıklamada, ülkede yeni bir terör saldırısı ihtimalinin halen devam ettiğini söyledi.

ALARM SEVİYESİ EN ÜST DÜZEYDE

Bu nedenle alarm seviyesinin en yüksek seviye olan 3'te tutulmaya devam edeceğini bildiren Tigchelt, "Geçen ayki saldırılara ilişkin soruşturmalarda büyük ilerleme kaydedildi ve saldırıların ardındaki hücreye büyük bir darbe vuruldu. Ancak alarm seviyesini 3'te tutma kararı, değişlik kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre alındı." dedi.

IŞİD AVRUPA'YA YENİ SAVAŞÇI GÖNDERİYOR

Tehdidin geçmediğini dile getiren Tigchelt, "22 Mart'tan beri çok bilgi edindik. Buna göre, IŞİD yeni saldırıların düzenlenmesi amacıyla Avrupa ve Belçika'ya yeniden savaşçı gönderiyor." diye konuştu.

Brüksel'de 22 Mart'ta havalimanı ve bir metro istasyonuna yönelik saldırılarda 32 kişi ölmüş, 270 kişi yaralanmıştı. Saldırıları, IŞİD üstlenmişti.