BIST 1.105
DOLAR 8,36
EURO 9,76
ALTIN 504,37
HABER /  DÜNYA

New York Times'tan bomba iddia: Trump 10 yıldır hiç vergi ödemedi

ABD’nin prestijli gazetelerinde New York Times, ABD Başkanı Donald Trump'ın 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediğini, 2016 ve 2017 yıllarında ise yalnızca 750'şer dolar vergi ödediğini yazdı.

Abone ol

ABD medyası, ABD Başkanı Donald Trump’ın geçmiş vergi borçlarına ilişkin haber yayınladı. New York Times gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın uzun süredir tartışma konusu olan vergi kayıtlarını ele geçiren gazete, Trump'ın ödemesi gereken milyonlarca dolar borcu olduğu ve mülklerinin zarar ettiğini iddia etti.

10 yıl hiç vergi ödemedi

ABD Başkanı Trump'ın şirketlerinin zararının karından daha fazla olduğu gerekçesiyle 10 yıl boyunca hiç vergi ödemediği iddia edilen haberde, 2016 ve 2017 yıllarında ise sadece 750'şer dolar vergi ödediği belirtildi. ABD Başkanı Trump ise New York Times'ın haberini yalanlayarak ''Tamamen uydurma haber.'' değerlendirmesinde bulundu. Ne kadar vergi ödediği yönündeki soruları yanıtlamayan Trump, vergi beyanının şu an denetimde olduğunu ve denetimin tamamlanmasının ardından vergi kayıtlarını açıklayacağını kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den Irak'a Bağdat'taki Büyükelçiliğini kapatabileceği uyarısı
Azerbaycan öldürülen Ermeni askerlerinin listesini yayınladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Azerbaycan’a destek açıklaması
Muslera'nın acı günü! Annesini kaybetti
Ermenistan yine saldırdı! Azerbaycan "Savaş Hali" ilan etti
Bursa'da kamulaştırılan otopark hizmete açılıyor
Yorumlar