BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  MEDYA

Nagehan Alçı'dan Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiri! Bir çuval inciri berbat etti

İstanbul yerel seçim sonuçlarında hile yapıldı iddiası sonrası oylar sayılırken Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ekrem İmomoğlu'nun seçim sonrası yaptığı yanlışlara değindi ve Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'nu uyardığını yazdı.

Abone ol

 Nagehan Alçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu'nu uyardığı bilgisini aktardı.

Nagehan Alçı, "Ekrem İmamoğlu bir çuval inciri berbat ediyor" başlığıyla yayımlanan yazısında resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'nı kazanan Ekrem İmamoğlu'na birtakım eleştiriler yöneltti.

Seçimde Binali Yıldırım'a oy verdiğini söyleyen Alçı, ''Ben İstanbul'u Binali Yıldırım'ın çok daha iyi yöneteceğine inanıyorum. Yarın seçim olsa yine Yıldırım'a atarım. Ama bu durum oy vermediğim Ekrem İmamoğlu'na dair objektif tespitlerimi ifade etmemi engellemez. İmamoğlu'na haksızlık da yapmam'' dedi.

İmamoğlu seçim gecesinde süreci çok iyi yönetti

Alçı, İmamoğlu'nun seçim gecesinde yaşanan süreci çok iyi yönettiğini ancak seçimden sonraki günlerde hatalar yaptığını vurgulayarak bazı eleştirilerde bulundu.

Binali Yıldırım'ı eleştirdi ama...

Alçı İmamoğlu'nun ilk hatasının, seçim gecesi ‘Kazandım' diyen Binali Yıldırım'ı eleştirmesine rağmen kendisinin aynı hataya düştüğünü belirterek YSK sonuçları açıklamadan, sosyal medyadan kendini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ilan etmesi olduğunu söyledi. 

Gerginlik üretmekten başka işe yaramayan açıklamalar

İkinci yanlışın Anıtkabir defterine ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı' olarak imzalaması olduğunu belirten Alçı, üçüncü büyük yanlışının da ‘İstanbul Belediyesinde dosyalar kaçırılıyor' gibi 2019 koşullarında son derece saçma ve gerginlik üretmekten başka işe yaramayan açıklamalar yapmış olması dedi.

Kılıçdaroğlu İmamoğlu'nu uyardı

CHP medyasının İmamoğlu'nu gaza getirdiğini ve bu vahim hataları yapmaya ittiğini söyleyen Alçı CHP'li bir kaynak edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu'nun da bu yapılanlardan rahatsız olduğunu ve Ekrem İmamoğlu'na uyarıda bulunduğunu anlattı.