BIST 1.409
DOLAR 8,08
EURO 9,69
ALTIN 451,18
HABER /  GÜNCEL

Nadir görülen hastalıklar için Meclis araştırma komisyonu kurulacak

ALS, SMA, MS ve DMD ile kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalıkların, tedavi ve bakımlarında karşılaşılan zorlukların çözümü amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete'de yer aldı.

Abone ol

Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS), Spinal Müsküler Atrofi (SMA), Multipl Skleroz (MS) ve Duchenne Musküler Distrofi (DMD) ile kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalık türlerine ilişkin mevcut durumun tespit edilip, tedavi ve bakım yöntemlerinin belirlenmesi, hastaların ve yakınlarının problemlerine ilişkin çözüm yöntemlerinin geliştirilmesi amacıyla Meclis araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, ALS, SMA, DMD, MS hastalıklarında ve kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalıklarda uygulanan tedavi ve bakım yöntemleri ile bu hastalıklara sahip kişiler ve yakınlarının yaşadıkları sorunların ve çözümlerinin belirlenmesi amacıyla Anayasa'nın 98'inci, İçtüzük'ün 104 ve 105'inci maddeleri uyarınca bir Meclis araştırması açılmasına karar verildi.

Söz konusu karara göre, 12 üyeden oluşacak komisyonun çalışma süreleri başkan, başkanvekili, sözcü ve katip seçimi tarihinden başlamak üzere 3 ay olarak belirlendi. Komisyon üyeleri gerektiğinde Ankara dışında da çalışabilecek.


 

ÖNCEKİ HABERLER
Maduro: ABD gözlerini Venezuela'nın zenginliklerine dikmiş
Yanal: Soldado'nun pozisyonu ceza sahası içinde olsa penaltı mıydı?
Soldado günah çıkardı: Aptallık ettim özür dilerim
Barselona'da tren kazası: 1 ölü, 92 yaralı
Diş telinin dudaklara bir zararı var mıdır?
Google Chrome için flaş iddia! Karanlık Mod geliyor mu?
Sosa, Galatasaray maçında 'dalya' demeye hazırlanıyor
Kiraların en yüksek ve en düşük olduğu İstanbul ilçeleri
Evim Türkiye Fuar’ı emlak satışları ile başladı
İki kolunu kaybetti, azmiyle tekvandoda madalyaya uzandı
Yorumlar