BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  MEDYA

Müyesser Yıldız: 15 Temmuz soruşturulmalı, gerçek sorumlular hala dışarıda

Oda TV davasında tutuklandıktan sonra 155 gün sonra tahliye edilen Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, "15 Temmuz soruşturulmalı, gerçek sorumlular hala dışarıda" iddiasında bulundu.

Abone ol

'Askeri casusluk' suçlamasıyla gözaltına alınıp “devletin gizli bilgilerini açıklama” suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Sincan Cezaevi’ndeki 5 ayını ve davaya ilişkin değerlendirmelerini anlattı. 

"Beni cezalandırmak için tanzim edilmiş bir dosyaydı"

“Bizimki bir dava değildi. Keyfi olarak yapılmış, birilerini tatmin etmek ve sadece beni cezalandırmak için tanzim edilmiş bir dosyaydı." diyen Müyesser Yıldız, "Dava demeye bile dilim varmıyor. Davada sağlam bir iddia, belge gibi şeyler olur. Bir gazetecinin 10-15 tane telefon konuşmasını alt alta koymuşlar, buna da önce 'askeri casusluk' dediler, sonra da kılıfına uyduramadılar, “devletin gizli bilgilerini ifşa etmek” dediler. Zaten iddianame çıkar çıkmaz adını koymuştum. Bu bir intikamnameydi” diye konuştu.

"Biz seni aldık, içeri koyduk, sıçra da boyuna bakalım' dediler"

Cumhuriyet'ten Sena Yaşar'a konuşan Yıldız, “Birileri intikam almaya çalıştı ama ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ya da bilerek yaptılar... O kadar rahatlar ki... Türkiye’de artık “gücü yeten yetene” sistemi olduğu için bana da “Biz seni aldık, içeri koyduk, sıçra da boyuna bakalım” dediler” diyen Yıldız, şunları kaydetti:

Karşımda özellikle 15 Temmuz kaynaklı bir husumet cephesinin oluştuğunun farkındayım. Ama ben takip etmeye ve araştırmaya devam edeceğim. Takibe alındığımı da dinlendiğimi de biliyordum. Ama ispatlama şansım yoktu. MİT, dosyaya gönderdiği kâğıt parçasıyla beni çok önceden hedefe koyduğunu ortaya çıkardı.

15 Temmuz soruşturulmalı. Gerçek sorumlular hâlâ dışarıda.

Ben gazeteciyim, 15 Temmuz’u, birilerinin önüme koyduğu şekilde kabul etmek zorunda değilim. Sorarım, sorgularım. Üstünkörü geçiştirildiği kanaatindeyim. 15 Temmuz soruşturulmalı. Gerçek sorumlular hâlâ dışarıda. En büyük suçum 15 Temmuz’u sorgulamak.

ÖNCEKİ HABERLER
Selman Öğüt kimdir aslen nereli Selman Öğüt hayatı
Samatta'dan Fenerbahçe'ye kötü haber
K.B kimdir kimin kocası karısının iç çamaşırları ile ifşa oldu
ABD'de üretildi koronavirüsü öldürüyor! Fiyatı dudak uçuklattı
Beşiktaş'a Abdullah Avcı piyangosu vurdu
Taksim'de yaşandı! Maske takmadıkları için ceza yiyen kadınlar gazetecilere saldırdı
Kabine değişikliği olacak mı? Kulislerde öne çıkan tarih konuşuluyor
Televizyoncu A.B kimdir kocası K.B'yi iç çamaşırları ile yakaladı
BDDK'dan kritik hamle! Yüzde 5'e çıkarıldı
PKK'lı teröristlere mağarada büyük şok! Şifreli konuşmaları ifşa oldu
Yorumlar 1 yorum