BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
GÜNCEL

Mustafa Yeneroğlu AK Parti'den istifa etti

AK Parti içinde eleştirileri ile ön plana çıkan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan son dakika istifa haberi geldi. Yeneroğlu istifa haberini sosyal medyadan açıkladı.

AK Parti'den son dakika bir istifa haberi geldi.  İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan son dakika istifa geldi.

Yeneroğlu AK Parti'den istifa ettiğini sosyal medyadan açıkladı.

Yeneroğlu kimdir?

1975 yılında Bayburt'ta doğdu. 1976'da ailesiyle birlikte Almanya'nın Köln şehrine yerleşti. Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden denkliğini aldı. 1987 yılından bu yana, yurt dışındaki sivil toplum çalışmalarına aktif olarak katıldı. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu Üyeliği ile Ayrımcılık ve Irkçılıkla Mücadele Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Perspektif ve Sabah Ülkesi dergilerini yönetti.

IGMG Genel Sekreteri olarak görev yaptı. 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili olarak seçildi. 2015-2017 yılları arasında Göç Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ayrıca 26. Yasama Dönemi 1. ve 2. Yasama Yıllarında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevini ifa etti. Aralık 2017 itibarıyla TBMM Anayasa Komisyonu ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Grubu üyesidir.

Çok iyi düzeyde Almanca ve iyi düzeyde İngilizce bilen Yeneroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sitene Ekle