BIST 1.144
DOLAR 8,13
EURO 9,61
ALTIN 497,62
HABER /  POLİTİKA

Mustafa Şentop 'Gül'ü FETÖ'den hapse atarız' dedi mi olay iddia

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın danışmanlığını yapan Ahmet Sever'inyeni bir kitabındaki Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu iddiası gündem yarattı. Kitapta Mustafa Şentop için 'Gül ve Davutoğlu'nu FETÖ suçlamasıyla hapse atarız' dediği iddia edildi. Şentop'tan belgeli yanıt geldi ve kitapla ilgili bomba bir iddiada bulundu.

Abone ol

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın danışmanlığını yapan Ahmet Sever, yeni bir kitap yazdı. Kitapta AK Partili Mustafa Şentop'un Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir parti kurmaya çalışması durumunda FETÖ suçlamasıyla hapse atılacağını söylediği iddiasına yer verildi.

Kitaptaki bu iddiaya ilişkin Mustafa Şentop açıklama yaptı ve kitabın zamanlamasına dikkat çekti. Gül'ün aday olmaması üzerine kitabın piyasaya sürüldüğünü belirten Mustafa Şentop, 'İngiliz gazeteci Gardner'a haberde geçtiği şekilde veya öyle anlaşılabilecek bir söz tarafımdan asla söylenmemiştir. Bana atfedilen ifadeler külliyen yalandır, fabrikasyondur" dedi.

DAVID GARDNER NE DEDİ?
Gardner ile yaptığı görüşmenin bir çok kişinin bulunduğu ortamda yapıldığını ve tanıkları olduğunu belirten Mustafa Şentop, kitaptaki olayı David Gardner'a da sorduğunu söyledi. Gardner'ın verdiği yanıtı paylaşan Şentop, ünlü gazetecinin Ahmet Sever'in iddiasını yalanladığını söyledi.

GÜL CUMHURBAŞKANI ADAYI OLAMAYINCA...

Mustafa Şentop'un uzun açıklamasında dikkat çeken kısım ise Abdullah Gül'ün adaylık serüveni sonrasında kitabın piyasaya çıkmış olması oldu. Şentop şu iddiada bulundu;

-'Cumhurbaşkanlığı seçimine bir ay kala ve Sayın Abdullah Gül'ün aday gösterilme projesinin başarısızlığa uğramasından iki hafta sonra yayımlanan bir kitapta yer alan bu ve benzeri iddiaların ne türden bir kurguya hizmet etmek amacıyla ortaya konduğunu, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Fakat açık olan şudur ki, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinin haklılık zeminini oluşturmak için tasarlandığı anlaşılan kitap, tıpkı akamete uğrayan adaylık tasavvuru gibi ortada kalmış gözükmektedir.

-Bir amaca yönelik olarak üretildiği apaçık olan bu iddianın, 11. cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ile yakın çalışmış bir kimseye ait olması üzüntü verici bir durumdur. En iyi yorumla ciddiyet, en kötü ihtimalle iyi niyet eksiği olduğunu bu vesileyle görmüş olduğumuz Ahmet Sever'in şahsımla ilgili temelsiz iddiası sebebiyle gerek bu iddiayı haberleştiren gazete, gerekse kitap yazarı hakkında hukukun verdiği imkanlar sonuna kadar kullanılacaktır.

DAVID GARDNER'IN YANITI DA EKLEDİ
Mustafa Şentop twitter üzerinden yaptığı açıklamaya ünlü gazetecinin yanıtını da ekledi;

Bomba Abdullah Gül iddiaları! Danışmanı yazdı...

ÖNCEKİ HABERLER
'Bu asrın Nene Hatunu'sun' demişti! Kahraman Türk o anı anlattı
TSK açıkladı! Teröre ağır darbe
Büyük Kudüs mitingi sona erdi: Erdoğan'dan sert sözler!
Ankara'nın göbeğinde dehşet! Arabadan indirip...
Şimdi de ilaç fiyatlarına taktı kafayı! Listede Türkiye de var
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu Diyanet açıklaması
Yorumlar 5 yorum