HABER /  GÜNCEL

TSK açıkladı! Teröre ağır darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son bir haftada terör örgütlerine yönelik icra edilen operasyonlarda 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Terörle Mücadele Harekâtında, 10-17 Mayıs tarihleri arasında, 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. TSK, operasyonlar kapsamında 7 silah mevzi, sığınak ve barınak ile 49 adet el yapımı patlayıcının da tespit edilerek imha edildiğini duyurdu.

TSK, 10-17 Mayıs tarihleri arasında PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Irak’ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 49 adet EYP ve 7 adet silah mevzii, sığınak ve barınağın imha edildiğini, bir askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını bildirdi.

4 BİN 464 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren ise 4 bin 464 terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 54 asker şehit oldu, 233 asker yaralandı. Harekat kapsamında bugüne kadar 222 adet mayın ve bin 177 adet EYP tespit edilerek imha edildi.

tsk
ÖNCEKİ HABERLER
Büyük Kudüs mitingi sona erdi: Erdoğan'dan sert sözler!
Ankara'nın göbeğinde dehşet! Arabadan indirip...
Şimdi de ilaç fiyatlarına taktı kafayı! Listede Türkiye de var
Sahte 'iç mimar' kendi eliyle suçlarını ortalığa saçtı
Komutanlar Başkan Türel’i ziyaret etti
Maydanozun faydaları neler ağrıyı azaltıyor!
Yorumlar