BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  DÜNYA

Mustafa Sarıgül denetlemede

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı öncesi zabıta ve veteriner hekimlerle birlikte Ayazağa’da bulunan kurban pazarını den...

Abone ol

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kurban Bayramı öncesi zabıta ve veteriner hekimlerle birlikte Ayazağa’da bulunan kurban pazarını denetledi. Sarıgül, kontrollerin ardından bir derneğe bağışlamak üzere iki tane küçükbaş kurban satın aldı.
Bu akşam beraberindeki veteriner hekimlerle ilçeye bağlı Ayazağa Mahallesi’ndeki kurban pazarını ve kesim yerlerini denetleyen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, satış yerlerindeki çadırlara girerek incelemelerde bulundu. Kurban pazarını gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyen Sarıgül, ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

’’SAĞLIKLARI TAMAMEN YERİNDEDİR’’
Sözlerine bayram mesajı ile başlayan Mustafa Sarıgül, “Kurban Bayramı yaklaşıyor. Şişli bölgesinde şu an misafir ettiğimiz gerek büyükbaş, gerekse küçükbaş hayvanlarımızın bütün bakımları, kontrolleri Veteriner Müdürlüğümüz tarafından çok dikkatli ve itinalı bir şekilde yapılmaktadır. Bütün kurbanlıkların Veteriner Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından tamamen kontrolleri yapılmış, sağlıkları tamamen yerindedir ve misafir ettiğimiz bütün kurbanlıkların bütün ihtiyaçları mümkün mertebe belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Allah’ım bütün yurttaşlarımızın keseceği kurbanlıkları en yüce katında inşallah makbul eylesin” dedi.

’’KURBANLARIMIZI OLMAYANLARA DAĞITALIM’’
Vatandaşlardan isteklerini de belirten Sarıgül, “Yurttaşlarımdan bütün ricam şu; kurbanlarımızı kestikten sonra mümkün olduğunca çok parça yapalım ve olmayanlara dağıtalım. Çünkü bizim, hepimizin en büyük anlayışı; veren el alan elden daha da üstündür. Her zaman yurttaşlarımız ‘veren el’ olmuştur. Kesmiş oldukları kurbanlıkları inanıyorum ki mütevazi mahallelerimizde dağıtacaklar” şeklinde konuştu.
Sarıgül, kontrollerin ardından bir derneğe bağışlamak üzere iki tane küçükbaş kurban satın aldı. Gazetecilerin yaklaşan yerel seçimlerde adaylığı hakkındaki ısrarlı sorularını ise yanıtsız bırakan Sarıgül, bir süre daha kurban pazarında dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldı.
(İHA)