BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  DÜNYA

Bakanların Tekirdağ ziyareti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ’da vatandaşların bayramını kutladı. Bakan Müezzinoğlu, ...

Abone ol

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ’da vatandaşların bayramını kutladı. Bakan Müezzinoğlu, “2023’de muasır medeniyet seviyesini yakalamış olanları yakalayacağız” derken, Bakan Yazıcı ise
sınır kapılarında gümrük işlemlerinin tek bir noktada yapılmasına yönelik uygulama için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi inceleme ve ziyaret için Tekirdağ’a geldi. Edirne’den karayolu ile Tekirdağ’a gelen iki bakan, burada çarşı esnafını gezerek vatandaşların ve esnafın bayramını kutladı. Bakanların ziyaretleri esnasında ise AK Parti’li paraşütçü sporcusu Arslan Algül, vatandaşların üzerine havadan gül saçtı.
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden iki bakan, burada birer konuşma yaptı. Toplantıya Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Belediye Başkanı Adem Dalgıç, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, TSO Başkanı Cengiz Günay, partililer ve işadamları katıldı.

’’YUNANİSTAN’IN HALİ ORTADA’’
Türkiye’nin sağlık turizmindeki payını artırmak için çalışma yaptıklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Sağlık turizminde alacağımız payın henüz yüzde 20-25’ini alıyoruz. Biz bunu önümüzdeki 5 yılda yüzde 50’lerin, 10 yılda da yüzde 75’lerin üzerine çıkarmamız lazım. Biz çevremizdeki 1 milyar insana marka değeri olan sağlık hizmetlerini verebilecek bir ülkeyiz. O kalitede doktorlarımız, hemşirelerimiz, hastanelerimiz var. Yenileri de olacak. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde Tekirdağ şehir hastanesi de gelecek. İhale süreci başladı. Üniversite hastanemiz yükseliyor. Edirne’deki inşaat devam ediyor. Kırklareli’nin bu yılsonuna kadar ihalesi yapılacak. Buraları bölgenin bir sağlık merkezi yapacağız. Bulgaristan’ın, Yunanistan’ın hali ortada. Almanya’da 10 bin euroya aldıkları hizmetin daha kalitelisini biz burada 5 bin euroya veriyoruz. Yeter ki birlik beraberlik içinde olalım. Fitneye fırsat vermeyelim. Ay yıldızlı bayrağın altında hırsız ve vatan haini olmayan herkesi kucaklamak bizim boynunuzun borcu. İnşallah Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında 2023’te muasır medeniyet seviyesini yakalamış olanları yakalayacağız. Ondan sonra da nasıl geçeceğimizin planlarını hep birlikte yapacağız” dedi.

’’OTORİTE SAYISI FAZLA’’
Gümrük kapılarında yeni bir uygulamanın başlayacağını ifade eden Bakan Yazıcı ise, “Kapılarımızda hala otorite sayısı fazla. Pasaport var, evrak kayıt var, muhafaza kontrol var, laboratuar işlemleri var. Bunlara ilişkin çalışmalarımız sürüyor. Kara sınır kapılarımızda ‘Tek durak’ ismini verdiğimiz uygulamayı yetiştirirsek bu sene sonu Kapıkule’de başlatacağız. Bir noktada gümrük işlemleri yapılacak. Saha içinde dolaşılmayacak. Gümrük işlemlerinin de tek noktada gerçekleştirileceği ‘tek pencere’ isimli uygulama üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
Bakanların konuşmasının ardından TSO Başkanı Günay, her iki bakana da plaket verdi. Bakanlar yemeğin ardından karayolu ile şehirden ayrıldı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Gaspçı dehşeti! Balkondan attılar
Gaspçı dehşeti! Balkondan attılar
Yetenek Sizsiniz'de muhteşem taklit
Yetenek Sizsiniz'de muhteşem taklit
CHP'den AK Parti'ye transfer oldular
CHP'den AK Parti'ye transfer oldular
Midibüsten bakın neler çıktı
Midibüsten bakın neler çıktı
Kan donduran olay
Kan donduran olay
Bebeğini dövdüğünü görünce...
Bebeğini dövdüğünü görünce...
Tuzla Belediyesi’nden Titiz Hazırlık
Tuzla Belediyesi’nden Titiz Hazırlık
Mursi'den darbecilere tokat gibi rest
Mursi'den darbecilere tokat gibi rest
Tuzla'da Engellerimiz, Folklora da Engel Değil
Tuzla'da Engellerimiz, Folklora da Engel Değil
Tuzla, Evde Sağlık Hizmeti’nde Türkiye'nin Performans Lideri
Tuzla, Evde Sağlık Hizmeti’nde Türkiye'nin Performans Lideri