BIST 4.775
DOLAR 18,65
EURO 19,57
ALTIN 1.068,96
HABER /  GÜNCEL

Mustafa Koç'un sırrı Ramazan'ın üçüncü cuması...

Mustafa Koç'un ölümü sonrası hayatına ilişkin detaylar da gün yüzüne çıktı. Bunlardan biri de Mustafa Koç'un Ramazan'ın üçüncü cuması Fatih'e giderek fitre vermesi. Mustafa Koç'un bu sırrı dedesi Vehbi Koç'un da vasiyeti.

Abone ol

Bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç daha önce verdiği bir röportajda ailesinin Fatih Camisi'nde her Ramazan'ın üçüncü cumasında fitre verdiğini açıklamıştı. 

Mustafa Koç röportajda 'Dedeniz Vehbi Bey'in bir vasiyeti var mıydı' sorusuna şöyle cevap vermişti:

"RAMAZAN'IN ÜÇÜNCÜ CUMASI FATİH'TE 'FİTRE' DAĞITIYORUZ"

"Vehbi Bey'in vasiyetiyle her Ramazan ayının üçüncü cuması Fatih'e gidilir. Orada cuma namazı kılınır, ardından fitre verilir. Birinde Rahmi Bey'in seyahati çıkmıştı, ben gittim. Orada insanların yüzünü görmeniz lazım, acaba doğru mu diye bakıyorlar filan. Rahmetli dedem bu konularda çok hassastı. Bürokrasiden biri emekli olsun, üst düzey bir siyasetçi siyaset sahnesinden çekilsin filan, ondan sonra onları ziyaret eder, ihtiyaçlarını sorardı. Görevdeyken mesafeli olurdu. Eşref Bitlis Paşa şehit olduktan sonra Vehbi Bey'in 'Ailesine destek için ne gerekiyorsa yapın' diye talimat verdiğini dün gibi hatırlıyorum mesela."