BIST 1.442
DOLAR 8,32
EURO 10,10
ALTIN 489,86

Murat Hazinedar kimdir aslen nereli eşi kim?

BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı görevinden İçişleri Bakanlığı kararıyla alınan Murat Hazinedar kimdir aslen nerelidir, eşi Özlem Hazinedar ve çocukları kimler?

BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı görevinden İçişleri Bakanlığı kararıyla alınan Murat Hazinedar Türkiye'nin en genç belediye başkanları arasında yer alıyordu. Murat Hazinedar, 2014 yılındaki seçimlerde rekor oy alarak Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevine seçilmişti.  Peki Murat Hazinedar kimdir aslen nerelidir, eşi Özlem Hazinedar ve çocukları kimler? İşte o soruların cevapları;

MURAT HAZİNEDAR ASLEN NERELİ : Murat Hazinedar 1971 İstanbul doğumlu olsa da aslen Fatsalı. Hazinedar ailesi Karadeniz'in köklü ailelerinden biri. Murat Hazinedar'ın anne ve babası üniversitede tanışıp evlenince Murat Hazinedar İstanbul'da dünyaya gelmiş. Sonra aile Fatsa'ya dönünce Murat Hazinedar ilköğrenimini Fatsa'da, ortaöğretimini Ankara Yükseliş Koleji'nde, lise öğrenimini ise Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri'nde tamamladı.

Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Murat Hazinedar, Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1997-2014 yılları arasında; aynı zamanda kurucusu olduğu Hukuk Bürosu'nun Başavukat'lığını yaptı. 1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev yaptı. Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.'de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

1987’DE SİYASİ HAYATINA BAŞLADI

1987 senesinde gençlik kollarında siyasi hayatına başladı. 2000’de CHP Kurultay Delegeliği yaptı. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH'de sürdüren Hazinedar, 2011 Yılı Genel Seçimleri'ne Ordu'dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katıldı, 2013'te Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP'ye yeniden üye oldu.

REKOR OYLA SEÇİLDİ

2014’te CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi ve Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde %77'lik oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçildi.

EŞİ ÖZLEM HAZİNEDAR KİMDİR?

Murat Hazinedar'ın eşinin ismi Özlem Hazinedar. Çiftin bir erkek çocukları var. Murat Hazinedar İstanbul Üniversitesi'ni kazandığında okula kayıt yaptırırken eşi Özlem ile tanışmış. Bunu verdiği bir söyleşide şöyle anlatıyor;

-İstanbul Hukuk Fakültesi’ne kayıt yaptırırken, daha okulun ilk günü tanıdım Özlem’i. Tanıştıktan hemen sonra da nişanlandık. Çeyrek yüzyıldır beraberiz.

Murat Hazinedar'ın eşi Özlem Hazinedar da karadenizli. Sinoplu olan Özlem Hazinedar da İstanbul Üniversitesi mezunu ve avukat.