BIST 1.331
DOLAR 7,83
EURO 9,52
ALTIN 463,43
HABER /  POLİTİKA

Muharrem İnce 29 Ekim'den sonra manifesto yazacak! Selvi'den bomba kulis

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'Memleket Hareketi'ni başlatan CHP'li Muharrem İnce'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan sonra 'manifesto' yazacağını belirterek kurucular kurulu listesinin hazırlıklarına da başlayacağını yazdı.

Abone ol

Selvi, 'Muharrem İnce’nin 29 Ekim hazırlığı' başlıklı yazısında Muharrem İnce'nin, "Millet hem iktidardan hem de muhalefetten rahatsız. Gençler gelecekten umutsuz" değerlendirmesinde bulunduğunu aktardı.

"Manifestonun yazımının yılbaşına kadar tamamlanması bekleniyor." diyen Selvi, şunları kaydetti: 

"Türkiye’ye bir mesaj verecek"

Yeni yılla birlikte yine Türkiye’ye bir mesaj verecek. Peki bu hareket siyasi partiye dönüşecek mi? 'Siyasi parti olup olmayacağımıza millet karar verecek' dedi. 81 il ve büyük ilçeleri gezdikten sonra parti kurup kurmamaya karar vereceklerini söyledi. Onun için bir 'kurucular kurulu' belirleyecekler.

"İyi eğitimli insanlardan bir kurucular kurulu kurmak istiyorum"

İnce'nin, "Kısır çekişmelerden uzak olacağız. Yeni bir siyaset tarzı. Yeni bir siyaset dili ve yeni siyasi kadrolarla ortaya çıkacağız" değerlendirmesini aktaran Selvi, yazısının devamında şöyle yazdı:

Muharrem İnce sürekli olarak, 'yeni bir siyaset' vurgusunu yapınca, CHP’de yıllardır birlikte siyaset yaptığı arkadaşlarının yeni siyasi harekette yer alıp almayacaklarını sordum. Önce 'Bu hareket bir küskünler hareketi değil. Bu hareket bir Muharrem İnce hareketi değil' deme gereği duydu. Eski siyasilerle ilgili soruma gelince, ona 'Yeni isimler olacak' diye yanıt verdi. Muharrem İnce birlikte siyasi hareket başlattığı isimleri, 'rahatını bozan insanlar' olarak tanımlıyor. 'Deneyimli bir siyasetçi olarak iyi eğitimli insanlardan bir kurucular kurulu kurmak istiyorum' diyor.

ÖNCEKİ HABERLER
TRT’den Yavru Vatan’da “Mevlid Kandili Özel Yayını”
Reel kesim güven endeksi Ekim'de yükseldi! Merkez Bankası açıkladı
Kars'ta yavru eşeğin boynuna ip bağlayıp göle attılar! Cezaları belli oldu
Son dakika Ankara'da terör örgütü DAEŞ operasyonu: 18 gözaltı
Nadide Sultan kaç yaşında aslen nereli son hali nasıl?
Özel kreşler kapandı mı Bakanlık son haberi verdi
Yorumlar 1 yorum