BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,01
ALTIN 477,78
HABER /  DÜNYA

Mısır'da parti televizyonu kuruluyor

Mısır'da ilk defa bir siyasi partinin amaçlarını halka anlatmak amacıyla kurulacak televizyon, 25 Mart'ta yayına başlayacak.

Abone ol

Mısır'da ilk defa bir siyasi partinin, amaçlarını halka anlatmak amacı ile televizyon kuracağı açıklandı.

Mısır'da Arapça ve İngilizce yayımlanan El Masri El Yovm gazetesinin haberine göre, Liberal Vefd Partisi Genel Başkanı El Seyyid El Bedevi partinin televizyonunun, 25 Mart tarihinden itibaren uydu üzerinden test yayınına başlayacağını açıkladı.

Bedevi, Mısır yasalarının, siyasi partilerin televizyonlarına izin vermediği için kanalın yurt dışında kurulan bir şirket üzerinden faaliyet göstereceğini ifade etti.

Vefd Partisi Lideri Bedevi, gazeteler sayesinde binlerce kişiye ulaşılırken televizyon aracılığı ile milyonlara ulaşmanın mümkün olduğunu kaydederek, parti televizyonunun yayın politikasının temelinin ''ulusal çıkarlar'' olacağını sözlerine ekledi.

Mısır'ın en eski siyasi partisi olan Vefd'in halen günlük 100 bin tirajı olan Vefd isimli bir gazetesi ile gazetenin inetrnet sitesi bulunuyor. Vefd'in Genel Başkanı Seyyid Bedevi ise geçen Ağustos ayında muhalif El Düstur gazetesini satın almıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Şam'da Esad'ı protesto gösterisi
Kaddafi'nin bakanı başa geçti
Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Mısır'da
İnter Almanya'da zoru başardı
Tatlıses'in korumaları saldırıyı anlattı
Yılmaz'dan kriz ortamı için üç uyarı
Şener'in hedefinde üçlü koalisyon var
Kılıçdaroğlu genel affa kapıyı araladı
Bolu Dağı Tüneli'nde 2 kamyon çarpıştı
AİHM'den Türkiye'ye bir ceza daha
Yorumlar