BIST 10.992
DOLAR 32,84
EURO 35,72
ALTIN 2.526,73
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Milli Saraylar'a bağlı müzelerin bilet fiyatları değişti

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Milli Saraylar'ın bilet fiyatları değişti. Yeni bilet fiyatları 1 Mayıs itibarıyla uygulanacak. İslam Medeniyetleri Müzesi’nin bilet fiyatları ise 5 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak. Seyahat acentaları söz konusu müze ve benzeri yerlere aylık veya yıllık rezervasyon yaptırabilecek, indirimli bilet alabilecek.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Milli Saraylar'a bağlı saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalarda uygulanacak ziyaret, tahsis, arşiv, araştırma ile görüntü alma usul ve esasları ile bilet fiyatları için yeni düzenlemeye gidildiği bildirildi.

Düzenlemeye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı saray, müze, köşk, kasır ve tarihi fabrikalarda Müze Kart da geçerli olacak. Topkapı Sarayı’nda Müze Kart ile Museum Pass Türkiye ve Museum Pass İstanbul kartları geçerli kılınırken Harem ve Aya İrini bölümü kapsam dışında bırakıldı.

Dolmabahçe Sarayı’nda ise Selamlık bölümünün dışındaki mekanlarda Müze Kart’ın geçerli olduğu açıklanırken yeni bilet fiyatları yapılan düzenlemeye göre 1 Mayıs itibarıyla uygulanacak, İslam Medeniyetleri Müzesi’nin bilet fiyatları ise 5 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalar için belirlenen giriş ücretler, yerli ziyaretçi, yabancı ziyaretçi ve indirimli fiyatlar şeklinde belirlenirken düzenlemeye göre Dolmabahçe Sarayı’na giriş fiyatı Türk ziyaretçiler 100, yabancı ziyaretçiler ise 300 TL, Topkapı Sarayı kombine bilet için Türkler 100 TL yabancılar ise 320 TL ödeyecek.

Diğer saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalar için ise fiyatlar 10 TL ile 350 TL arasında değişirken seyahat acentaları söz konusu müze ve benzeri yerlere aylık veya yıllık rezervasyon yaptırabilecek, indirimli bilet alabilecek.