BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  POLİTİKA

Milli Görüş'te 'SP'yi tanıyamıyoruz' açıklaması

Saadet Partisi'nin CHP ile yaptığı ittifak Milli Görüş dünyasında tartışmalara neden oldu. Milli Görüşçü Kuruluşlar Platformu adına yazılı açıklama yapan Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın yapılan ittifakı eleştirdi.

Abone ol

Saadet Partisi'nin CHP ile yaptığı ittifaka Saadet Partisi ve Milli Görüş çevrelerinden itirazlar yükseliyor. Saadet Partisi'nin düzenlediği 'Erbakan Ödülleri' törenine Uğur Dündar ve Ruşen Çakır gibi isimlerin davet edilmesinden sonra partinin CHP ile ittifaka girmesi Milli Görüş'te tepkilere yol açtı.

Yeni Şafak'ta yer alan haberde merhum Erbakan Hoca’dan sonra Saadet Partisi'ni ele geçiren zihniyetin FETÖ grubuyla içli dışlı olduklarını ifade eden Aydın şunları kaydetti:

"CHP'NİN KAPISINDA YATAR OLMUŞLARDIR": "En son kasım seçimlerinde Saadet Partisi'nin oyunu yüzde 0.7 ye kadar indirmiştir. Bu seçimlerde ise önce AK Parti'ye koşmuş, umduklarını bulamayınca da Irkçı emperyalist projenin bir parçası olarak CHP’nin kapısında yatar olmuşlardır.

"SP'Yİ TANIYAMIYORUZ": Saadet Partisi'nin CHP ile yaptığı bu ittifak Milli Görüş camiasının içine sinmemiştir. Samimi Milli Görüşcüler Saadet Partisi’ni tanıyamamaktadır. Milli Görüş demek kendi gücüyle iş görmek demektir. Onun bunun projelerinde katalizör olmak değildir. Milli Görüş üç beş milletvekili için harcanacak bir değer değil büyük bir davanın adıdır ve artık bu Saadet Partisi yönetiminin Milli Görüş’le alakası kalmamıştır. Ayrıca bu günkü SP yönetimi merhum Erbakan Hocamıza da ihanet içerisindedir.

"ERBAKAN DÜŞMANLIĞI YAPANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ": En son tertipledikleri Erbakan Ödülleri gecesindeki manzara ortadadır. 28 Şubat’ta en büyük Erbakan düşmanlığı yapanlar ödüllendirilmiş, rahmetli Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ı davet ettikleri geceye Dr. Fatih Erbakan’ı davet etmemişlerdir."

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne sert tepki

Erbakan bunların hepsini tokatlardı

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'la bir araya gelecek mi? Gül'den cevap
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Ramazan'ın ilk günü ne zaman-kaç gün oruç tutulacak?
Cuma mesajları resimli cuma sözleri en anlamlı hadisler
CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oldu
Muharrem İnce kaç yaşında eşi kimdir? Annesi kapalı ve...
En taze anket! İnce, Erdoğan karşısında ne kadar oy alır?
Bircan İpek kimdir kaç yaşında eşi bakın kim çıktı
Meral Akşener bunları söyledi mi? İktidara gelirsem...
Bomba Hulusi Akar iddiası! Abdullah Gül'ün eniştesi açıkladı...
Yorumlar 53 yorum