BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  POLİTİKA

Meral Akşener bunları söyledi mi? İktidara gelirsem...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 100 bin imzayla aday gösterilecek Meral Akşener'i FETÖ'cü seçmenlerin destekleyeceğini iması gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli'yi destekleyen Sabah yazarı Mahmut Övür, Akşener hakkında iddiaları köşesine taşıdı.

Abone ol

MHP lideri Bahçeli, tıpkı erken seçim çıkışı gibi yine gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yaptı. İsim vermeden Akşener'e mesaj veren Bahçeli, "FETÖ'nün seçmen ayağı takip edilmiş midir? Cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verecekler arasında ne kadar ByLock'çu, ne kadar görevden alınmış olan, ne kadar uzaklaştırılmış olan var, bunların ne kadar yakını var? Bunların hepsi hangi aday etrafında düğümlenip 100 bini tamamlayacaksa o zaman Türkiye aç ısından önemli bir sonuç elde edilebilir." dedi.

Gündemi alt üst eden açıklamaya Akşener'den tepki gecikmedi. Akşener, "Milletimizi korkutmaya çalışan, arkadan dolanan, mertlikten, erkeklikten, adamlıktan uzak bu tür söylemlere pabuç bırakmayacağımı Sayın Erdoğan çok yakından bilir" dedi. Akşener, Tartışmaya katılan Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Akşener ile ilgili şüpheleri "Akşener ve FETÖ'nün seçmen ayağı" başlıklı köşesinde yer verdi. İşte o yazının ilgili bölümü:

"İKTİDARA GELİRSEM HEPSİNİ BIRAKACAĞIM": "Bahçeli isim vermedi ama Meral Akşener'i tarif ettiği çok açıktı. Sorular aslında hiç de yabana atılacak gibi değildi ve Akşener'in çevresinde başından beri FETÖ'cülerin kümelendiği biliniyordu. O günlerde alelacele parti kurması, ramazan ayında kongre yapması ve ortada hiçbir işaret yokken "başbakan olacağım" iddiasında bulunması hep şüpheyle karşılanmıştı. Hatta "FETÖ"cü polisler için "İktidara gelirsem hepsini bırakacağım" sözleri de ona aitti.

"15 TEMMUZ SONRASI DERİN SESSİZLİĞE GÖMÜLDÜ": Sonra 15 Temmuz kanlı darbe ve işgal girişimi geldi ve Akşener derin bir sessizliğe gömüldü. Aslında Bahçeli'nin bugün seslendirdiği "100 bin imza içinde acaba FETÖ'cüler olacak mı?" sorusunu haklı kılan başka işaretler de var. Akşener ilk şehir gezilerine çıktığında onu karşılayanlar arasında hatırı sayılır oranda FETÖ'cü olduğu hep söylendi.

"AKŞENER'İ KARŞILAYANLAR FETÖ'DEN TUTUKLANDI" : Mesela Akşener'in, 15 Temmuz öncesi Denizli gezisi... Orada kendisini karşılayanlar arasında Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve işadamı Abdullah Yağcı'nın olduğu iddiası üzerinde kimse durmadı. Oysa bu iki isim 15 Temmuz sonrası FETÖ'den tutuklandı.
Bunların Akşener'i karşılayıp uğurladıkları hatta finans desteği verdikleri iddiası herhalde araştırılacak.
Doğrusu siyasi yolculuğa çıkışında FETÖ'den alınan seçmen desteğinin şimdi toplanacak 100 bin imza işine yansımayacağını kim söyleyebilir? Merakla izleyeceğiz."