BIST 10.771
DOLAR 32,81
EURO 35,12
ALTIN 2.453,46
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan YKS için çevrim içi deneme sınavı kararı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin seviyelerini görüp çalışmalarına yön vermeleri amacıyla "YKS'ye Doğru 2024" deneme sınavını hazırladı. Öğrenciler, 25-27 Mayıs'ta yapılacak TYT, AYT ve YDT sınavlarına ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden erişebilecek ve sonuçlarını 28 Mayıs'ta öğrenebilecekler.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, öğrencilerin hazırlık süreçlerinde seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla hazırlanan "YKS'ye Doğru 2024" sınavında sorular, alan uzmanlarınca YKS'nin kapsam bütünlüğü ve soru çeşitliliğine uygun şekilde hazırlandı.

Öğrencilerin "ogmmateryal.eba.gov.tr" internet adresi üzerinden erişebileceği sınav, ayrı günlerde yapılacak.

Deneme sınavının Temel Yeterlilik Testi (TYT) 25 Mayıs, Alan Yeterlilik Testi (AYT) 26 Mayıs, Yabancı Dil Testi (YDT) ise 27 Mayıs'ta yapılacak.

Deneme sınavına katılmak isteyen öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında istedikleri zaman sınava girebilecek.

Öğrenciler deneme sınavının sonuçlarını, sıralama ve puanlarını 28 Mayıs'ta öğrenebilecek. Yine soru çözümleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. Öğrenciler için rehberlik yayını da yine YouTube üzerinden uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek.