BIST 4.923
DOLAR 18,63
EURO 19,38
ALTIN 1.047,66
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP seçim beyannamesi bomba seçim vaadi

MHP seçim beyannamesini açıklayan Genel Başkan Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçimleri sonrası için koalisyona yeşil ışık yaktı. İşte MHP seçim beyannamesinin tüm ayrıntıları...

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 1 Kasım seçimlerine yönelik seçim beyannamesini Ankara Arena'da açıkladı. MHP'nin kilit vaadi ise her ailenin en az bir ferdine iş imkanı...

BAHÇELİ'DEN KOALİSYONA YEŞİL IŞIK

Koalisyona sıcak bakmaması ve partileri geri çevirdiği için 'Mr. No' (Bay hayır- Her şeye hayır diyen adam) olarak eleştirilen Bahçeli, 1 Kasım seçimleri 7 Haziran gibi sonuçlanırsa, HDP dışındaki partilerle koalisyon kurmaya hazırız" dedi.

ERDOĞAN'A SERT YANIT


Bahçeli, 1 Ekim'de Meclis açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP'lilere yönelik 'Rahatsız mı oldunuz' şeklindeki sözlerine çok sert yanıt verdi.

"EVET RAHATSIZIZ"

Bahçeli, ''Evet biz Erdoğan’dan, sözlerinden rahatsısız buna da devam edeceğiz. Sırtından taşıdığı akrebin ise kendini sokması meselemiz değildir'' dedi. Koalisyon görüşmelerinden de bahseden Bahçeli, ''Davutoğlu koalisyon teklifiyle gelmedi, verilmiş bir kararın 45 günlük sürenin dolması için geçerken bize de uğradı. 4 maddemizi kabul etseydi gövdemizi taşın altına koyardık. Şaşkın şaşkın sanki ilk defa duyuyor gibi yüzümüze baktılar'' ifadelerini kullandı.

 

İŞTE EN ÇOK ÖNE ÇIKAN VAATLER

MHP seçim beyannamesinden en çok öne çıkan vaatler ise 'her ailenin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacağı, mazotun 1 lira 75 kurş yapılması, üniversite sınavının kaldırılması, emeklilere yılda iki defa 1400 TL emekli destek ödeneği verilmesi, evlenecek gençlere 10 bin TL faizsiz kredi, evi olmayan ailelere aylık 250 TL kira yardımı' gibi konular oldu.

ekran-resmi-2015-10-03-16.10.21.png

İşte Bahçeli'nin konuşmasından çarpıcı satırlar:

"Ülküdaşlarım hoş geldiniz. Bu ülkenin geleceği için çalışmalıyız. Geçmiş geleceği gözyaşları ile sular. MHP aziz milletimize oy ver çağrısı yapmaktadır.

25. dönem sonuçlarını kabullenemeyen, kaçak saray ve uşakları bir kez daha seçim kartını masaya koymuşlardır. Demokrasi düşmanlarının, milliyet karşıtlarının oyunlarını bozmak için yeni bir imkan önümüzdedir. Seçimler için geri sayım başlamıştır. Başarmak için sabırsızız, kendimize güveniyoruz. MHP'nin iktidarından başka bir seçenek yok. Seçim beyannamemizi özet halinde taktim edeyim.

Geçtiğimiz günlerde, Hac ibadetlerini yaparken hayatlarını kaybeden din kardeşlerimize, kurban bayramı süresince meydana gelen kazalarda, vatan millet yolunda mücade eeden şehadet şerbeti için kahraman evlatlarımıza aziz şehitlerimize de rahmet diliyorum. Hepsinin ruhu şad olsun.

"BOZGUN AHMET YÖN VEREMEYECEKTİR"

Son 13 yıl israf edilmiş görülebilir, ancak geleceğin yol haritasını belirlemek elimizdedir. Bunun yolu ülkeye hizmet etmektedir. Huzurlarınızda haykırıyorum, Türkiye'nin geleceğinde AKP denen çıkar ve soygun ittifakı yoktur. Türkiye'nin geleceğine bozgun Ahmet yön veremeyecektir. Şimdi Davutoğlu ve Erdoğan mililikten bahsediyor, tıpkı iblisin sevaptan bahsetmesi gibi.

bahceli-mhp-secim-beyannamesi.jpg

"ERDOĞAN SIKIŞTI MI HEMEN MİLLİLİĞİ HATIRLAMAKTADIR"

Erdoğan sıkıştı mı hemen milliliği hatırlamaktadır. Sanıyorlar ki milli demekle milli olunur. Millilik ayakkabı kutularına, para kasalarının, ahlakını rehin bırakmışların harcı değildir.

Erdoğan'ın niyeti MHP'den oy aşırmaktır. Türklüğün yaşayan 2 düşmanı, bölücülüğün 2 elebaşı MHP'yi alet ederek sinsi bir siyasi faaliyet yönetmektedir. Düne kadar her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum diyen bu Erdoğan değil miydi?

"TERÖRİSTLERİ ALKIŞLADILAR"

Devlete baş kaldırmış teröristleri alkışladılar. Özürler dilediler. Bunların yatacağı yer, sığınağı delik yoktur. Bunların milli vicdan da affı mümkün değildir.

"BİZ OLMASAYDIK TÜRKİYE'NİN FİŞİNİ ÇEKMİŞLERDİ"

Bugün millilik diyenler dün milliyetçilere en ağır küfürlerle saldırıyorlardı. Millilik maskesi takanlar milliyetçileri tezgah kuruyorlardır. Irkçı, kafatasçı dediler aldırmadık, faşist dediler oralı olmadık. Kandan beslenen, Fatiha bilmeyenler diye suçlandık sabır gösterdik.
Erdoğan'ın MHP düşmanlığı boşuna değildir, Davutoğlu'nun MHP alerjisi tesadüf görülmemelidir. Biz olmasaydık AKP-PKK Türkiye'nin fişini çoktan çekmişlerdi. Biz olmasaydık Oslo'da, İmralı'da verilen sözler gerçekleşecek Türkiye'nin kaydı düşecekti.

"TÜRKİYE'NİN BAŞINA MUSALLAT OLDULAR"

Aramıza nifak sokmaya çalıştılar. Bunu gördünüz. Üzerimize geldiler. Dün başaramadılar, gelecekte de başaramayacaklar. Devamlı suretle kılık değiştiren iktidarda kalmak uğruna her çirkinliğe tamam diyecek kadro Türkiye'nin başına musallat olmuştur.

"HARAM ZİRVEDE, HELAL DİPTEDİR"

13 yıldır rüşvetçiler hükümettedir. Haram zirvede helal diptedir. Türkiye alan ve zemin kaybetmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kendine özgü fetret devri yaşamaktadır. Çözüm süreci ile silahların susacağını, kanın duracağını söyleyen yalancılar bugünlerde yüzünü saklamaktadır."

"AKREBİ AYAĞIMIZLA EZECEĞİZ"

Erdoğan rahatsız mı oldunuz diye sormuş? Terörün akrep gibi sokacağını söylemiştir.
Biz Erdoğan'dan, sözlerinden rahatsızız buna da devam edeceğiz. Sırtında taşıdığı akrebin kendisini sokması meselemiz değildir. Bizim dert ettiğimiz Erdoğan'ın bakımı ile iyileşen akrebin milletimizi zehirlemesidir. Allah şahidimiz olsun ki akrebi ayağımızla ezeceğimiz gibi, milet namına mutlaka hesap soracağız.

PKK yol kesmiş AKP çözün demiştir, PKK haraç toplamış, insan kaçırmış. AKP dağlardan çiçek böcek toplayacağız hayali ile milleti avutmuştur.

"ŞEHİT KANININ VEBALİ ERDOĞAN'IN ÜZERİNEDİR"

Bize teröristlerin silah bırakacağı söylenmiştir. Meğer silahları indiren Türkiye olmuş. Erdoğan ve Davutoğlu Mehmetçiği kışlasına zorlaya zorlaya çekmiştir. PKK'lılar ortada kalmıştır. Valilere operasyon izni vermemek hangi akla hizmettir. 20 Temmuz'dan bu tarafa dökülen şehit kanının vebali Erdoğan'ın üzerindedir.

"SARAYI BUNLARIN BAŞINA YIKARIZ"

PKK'nın hain saldırılarında Erdoğan ve Davutoğlu'nun en ufak desteği tespit edilir ve şüpheler somut delilleri ile sabitleşirse herkes bilsin ki Saray'ı bunları başına yıkarız.

"BOZGUN AHMET"

AKP'ye oy veren kardeşlerim başta olmak üzere tüm vatandaşlarıma sesleniyorum zalimleri tahttan indirmek için ülkenin geleceğine oy verelim. Emir kumanda ile çalışan saray süslü bozgun Ahmet'in dinlenmesi için ülkenin geleceğine oy verelim. Gelecek MHP'dir, MHP gelecektir, MHP iktidara hazırdır.

"HAKLI ÇIKTIK"

Türkiye'nin ve Türk milletinin temel değerleri ile uğramayın. Türk milleti bütündür. Açılım denilen yıkımın devlet ve millet yapımız için tehdit olduğunu söyledik, haklı çıktık. Çözüm süreci PKK ile pazarlıktır. Teröristlerin silahları alınmadan bu iş kendiliğinden çözülmez dedik ve haklı çıktık.

PKK silah bırakmaz, kimseyi kandırmayın dedik. Haklı çıktık. Terörle Kürt kardeşlerimizi ilişkilendirmeyin felaket olur dedik haklı çıktık. Teröristleri Kandil'de imha etmeden, ya da ağır darbe vurmadan çözemezsiniz dedik ve halklı çıktık.

"AMPULLERİ SÖNDÜRMEK YETERLİ OLACAKTIR"

Teröristleri Kandil'de imha etmeden, ya da ağır darbe vurmadan çözemezsiniz dedik ve halklı çıktık.PKK'nın imhası, bölücülüğün yok edilmesi milliyetçi iktidarla mümkündür. Karanlığı farketmek için ampulleri sönürmek yeterli olacaktır. Koalsiyon kurmadı diye suçladılar. Bizim her şeyi heyır değimizi söylediler, tekliflere kapalı durdurğumuzu anlattılar. İktidardan korktuğumuz yalanına bel bağladılar.

"AHMAKLIK..."

AKP ile istikşafi ortağı CHP asılsız iddialarla bizi karalamaya çalıştı. Biz iktidardan kaçmayız. Biz dedik ki AKP-HDp olmadı AKP-CHP bu da yetmezse AKP-CHP-HDP bir araya gelsinler. AKP ile CHP 32 gün görüştü koalisyon kurulmadı. 50 saate yakın orada burada toplanıp iki yabancı parti gibi birbirilerini keşfe çıktılar. Davutoğlu CHP'ye koalisyon teklifinde bulundu mu? Cevap şüphesiz hayır. Kalan sürede bizde koasliyon kurmak için beklemek saflık değilse ahmaklık o da değilse zeka noksanlığıdır.

"DAVUTOĞLU BİZE KOALİSYON TEKLİFİ İLE GELMEDİ"

Dahası Davutoğlu'nun hükümet kurmak gibi niyeti yoktu. Çünkü Erdoğan seçimi planlamış ve şartların olgunlaşmasını kurnazca beklemiştir. Erdoğan siyasi partilere sorunluluk ikazi yaparak asıl aktör olduğunu hatırlattı. Davutoğlu'nun ise zaten söz hakkı yoktu. Açık açık söylüyorum. Davutoğlu bize koasliyon teklifi ile gelmedi. 45 günlük sürenin dolması için geçerken bize de uğradı. 4 teklifimizi kabul edildiğinde değil elimizi gövdemizi taşın altına koyacağımızı söyledim. Anaysanın4 maddesine dokundurmyız dedik."