HABER /  POLİTİKA

MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Op. Dr. Vidinlioğlu projelerini anlattı

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, proje tanıtım toplantısında Meclis Üyelerini tanıttıktan sonra MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu projelerini tanıttı.

MHP Kastamonu İl Başkanlığı Meclis Üyeleri ve Proje Tanıtım Toplantısı düzenledi. Herkesi selamlayarak sözlerine başlayan Yüksel Aydın, “Ben 2 aydır bunu söylüyorum. Kastamonu Galip Gelecek diyorum. Bunu bana bu ortam söyletiyor, siz söyletiyorsunuz. Görüyorsunuz, biz bir aileyiz. Biz başaracağız. Hatta bitti bu iş bitti.” açıklamasında bulundu.

“BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU GALİP HOCA GÖSTERECEK”

Sözlerine devam eden Yüksel Aydın, “Şimdi görüyorum, belediyecilik benim işim demiş. Senin  belediye ile uzaktan yakından alakan yok. Belediyeciliğin hiçbir yerinde sen yoksun. Bakın Sayıştay kararı okuyacağım. Kayıtsız yapmışlar tüm işleri. Bakın yine raporda yazıyor. Kastamonu Belediyesinin yeterli bir bilgi altyapısı yok. Ezbere yapıyorlarmış her şeyi. Daha çok konu var ama bunları zamanla açıklayacağım. Sindire sindire gideceğiz. Şimdi Galip Hoca çıkacak, projeleri ile belediyeciliğin ne olduğunu Galip Hoca gösterecek” dedi.

Belediye Meclis Üyeliği Adayları, Kontenjan Adayları ve İl Genel Meclis Üyeliği Adaylarının sahneye çağrılmasının ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

“VİZYONUMUZ; MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ KORUYACAK BİR BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYMAKTIR”
Vidinlioğlu, “1950’den bu yana şehirlerde yaşayan nüfus 6 kattan fazla artmış, artık insanların %55’i şehirlerde yaşamaya başlamıştır. Birleşmiş̧ Milletler tarafından açıklanan öngörüye göre 2050 yılında şehirlerde 2,5 milyar daha insan gelmiş olacak ve toplamda dünya nüfusunun %68’i şehirlerde yaşamaya başlayacaktır. Şehirlerin de bu hızlı artışa hazırlıklı olması, planlamalarını da buna göre yapması gerekmektedir. Vizyonumuz; milli ve manevi değerleri koruyacak bir belediyecilik ortaya koymaktır” açıklamasında bulundu.

“MHP BELEDİYECİLİĞİ 20 YIL BOYUNCA KASTAMONU’YA DAMGA VURMUŞTUR”
Vidinlioğlu, “MHP Belediyeciliği 1994-2014 yılları arasında yaptıklarıyla, ürettikleriyle Kastamonu’ya damga vurmuştur. Bizden sonraki 5 yılda yapılan projelerin 2-3 tanesi hariç bizim projelerimizdir. Biz hiçbir zaman anlık projelerle gelmedik. Kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadeli projelerimizle geldik. Belediyecilik vizyon işidir ve biz de her zaman bu vizyonu gösterdik” dedi.

“MEMLEKETİMİZİN GELECEĞİNE YÖN VERECEĞİZ”
 Projelerini tanıtmaya başlayan Vidinlioğlu, “Projelerimizi inceleyeceğimiz başlıklar; Huzurlu Kent Kastamonu, Modern Kent Kastamonu, Sosyal Kent Kastamonu, Üreten Kent Kastamonu, Kültürel Kent Kastamonu, Fırsat Kenti Kastamonu, Çevreci Kent Kastamonu ve Teknik Kent Kastamonu’dur. Bu başlıklar altında Kent Master Planı, Tarihsel Dönüşüm Master Planı, Kentsel Dönüşüm Master Planı ve Turizm Master Planı ile memleketimizin geleceğine yön vereceğiz” dedi.

“MAHALLE KONAKLARI PROJEMİZİ GELİŞTİRDİK”
 Galip Vidinlioğlu, “Bizim 2014 yılında Mahalle Konakları projemiz vardı. Şimdi bunlar yeni projeymiş gibi ortaya çıkmış. Bu proje tanıtımını bugüne almamızın sebebi de budur. MHP Belediyeciliğinin ürettiği projeleri yeniymiş gibi önünüze koyuyorlar. Bunları göstermek istedik. Biz Mahalle Konaklarımızı biraz daha fonksiyonel hale getirdik. Kadınlara özel spor odaları, kreşler bulunsun dedik. 8 ay kış yaşayan bir memleketiz, taziye çadırı kültürü bizde çok zor. O yüzden bu konaklarımız taziye evi de olsun. Kadınlarımız günlerini, nişanlarını, kına ve günlük işlerini buralarda halledebilsinler istedik. Konaklarımızı daha işlevli bir hale getirdik” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yüzde 60 yerli ilk akıllı telefon Samsun'da üretiliyor
Yunanistan ve Fransa gripten kırılıyor! Ölü sayısı 3 bine dayandı
Af çıkacak mı 2019 son haberler yeni genel af açıklaması
Büyükşehir Belediye kırsaldaki öğrencileri spora teşvik ediyor
Mevlüt Uysal gençler için ayağa kalktı
2020 Ramazan ayı ne zaman girecek oruç hangi ayda?
Yorumlar