BIST 2.858
DOLAR 17,96
EURO 18,57
ALTIN 1.033,66
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan Fethiye'de önemli mesajlar Pensilvanya iddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethiye mitinginde Millet İttifakı'na sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan, "Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor, aday listelerine Kandil'den müdahale ediliyor." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Muğla'nın Fethiye ilçesi Beşkaza Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.

"Zillet ittifakında eş başkanlar ne derse o oluyor"
"Karşımızdaki dörtlü çete ne yapıyor, zillet ittifakı ne söylüyor, neyin mücadelesini veriyor?" sorusunu yönelten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Onlar Ankara'da liste, çıkar, sen-ben kavgası veriyor. Onlar bölücü örgüte ve FETÖ'ye şirin gözükmenin çabası içinde. Nitekim bütün foyaları birer birer ortaya çıkmaya başladı. Pensilvanya ve bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla çevirdikleri tezgahlar, girdikleri iş birlikleri artık aleniyet kazandı. Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor. Aday listelerine, Kandil'den müdahale ediliyor. Bölücü örgütün siyasi uzantıları da bunların seçim çalışmalarını yürütüyor. Kimin kime oy vereceğine, kimin nerede aday olacağına, hangi ilde kimin destekleneceğine bölücü örgütten eş başkanlar karar veriyor. Zillet ittifakında eş başkanlar ne derse o oluyor. Eş başkanlar aynı zamanda zillet ittifakına da eş başkanlık yapıyor. Siyasetin bu kadar düşürüldüğü, seviyesinin bu kadar aşağı çekildiği bir başka zaman yoktur. CHP, tarihinin hiçbir döneminde bu derece kötü yönetilmemiştir. Türkiye'nin ana muhalefet partisi, daha önce hiç bu kadar millet-memleket düşmanlarının oyuncağı olmamıştır. İnşallah 31 Mart milletimizin bu zihniyetle de hesaplaşma günü olacaktır. 31 Mart oylarınızla, desteklerinizle bir kez daha Türkiye'de demokrasinin zafer günü olacaktır. Varsın onlar kısır gündemlerine boğulsun, kirli pazarlıklarda vakit harcasın, ilkelerini, hassasiyetlerini, değerlerini tezgaha koysun, Türkiye için tek bir düş dahi kurmasın, biz mücadelemize devam edeceğiz. Durmak yok diyerek, sizlere hizmet etmeyi sürdüreceğiz."

Eğitimde 17 yılda 40 ilk ve ortaöğretim okulu binası, 200'er kişi kapasiteli iki pansiyon inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı işletme, ziraat ve sağlık bilimleri fakültelerini kurduklarını dile getirdi. 

"3 sulama tesisi ile toplam 8 bin 370 dekar araziye can suyu"
Fethiye'nin bir gençlik ve eğitim şehri olma yolunda ilerlediğini belirten Erdoğan, gelecek yıl Fethiye'ye bin kişi kapasiteli bir yüksek öğrenim yurdu yapacakları bilgisini verdi. 

İlçede gençlik merkezi, futbol sahası, engelsiz yaşam merkezi, kültür merkezi yaptıklarını dile getiren Erdoğan, 1995 yılından beri yapımı süren 200 yataklı devlet hastanesini tamamladıklarını anımsattı. 

Fethiye'de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ve sağlık ocaklarını inşa ettiklerini aktaran Erdoğan, Göcek Tüneli'ni hizmete sunduklarını söyledi. 

Geçen sene Arpacık Barajı'nı hizmete aldıklarını anımsatan Erdoğan, 4 bin dekar araziye can suyu olan bu baraj ile çiftçilerin yüzünü güldürdüklerini ifade etti. 

Fethiye'deki 3 sulama tesisi ile toplam 8 bin 370 dekar araziye can suyu olduklarını anlatan Erdoğan, taşkın zararlarından korunmak için 9 dereyi ıslah ettiklerini belirtti. 

Erdoğan, ilçe merkezinden geçen Murt Deresi'nin de ıslahını tamamladıklarını, bu derenin ilçe merkezinin gerdanlığı olduğunu söyledi. 

Fethiye'de 427 bin adet fidan diktiklerini kaydeden Erdoğan, arıcılığı geliştirmek ve organik bal üretimini desteklemek için 740 dekar alanda bir bal ormanı kurduklarını bildirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 180 mesire yeriyle vatandaşlara rahat nefes alacakları alanlar oluşturduklarını dile getirdi, Fethiyeli çiftçilere 17 yılda 201 milyon lira tutarında tarımsal destek verdiklerini, süt tozu kotasını üreticilerin talebi üzerine 55 tona çıkardıklarını hatırlattı. 

"Her alanda hak ettiği hizmetleri alabilmesi için birlik şart"
Erdoğan, Fethiye'ye müjdeli haberlerle geldiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Fethiye'nin Yukarı Karaçulha, Çobannisa, Çaltılar, Bekçiler ve Doğanlar mahallelerine ait 15 bin dekarlık araziyi sulu tarıma kavuşturacak Çataloluk Barajı ve sulama tesisinin yapımına başlıyoruz. Şu anda projesi hazırlanıyor. Ardından ihalesine çıkacağız. Yakacık Mahallemizdeki 1200 dekarlık tarım arazisinin suya kavuşması için Yakacık Göleti'ni inşa edeceğiz. Karacaören hayvan içme suyu göleti ve iletim hattı Fethiye'ye kazandıracağımız bir başka hizmetimiz olacak. Bu hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum. "

ÖNCEKİ HABERLER
Yüzde 60 yerli ilk akıllı telefon Samsun'da üretiliyor
Yüzde 60 yerli ilk akıllı telefon Samsun'da üretiliyor
Yunanistan ve Fransa gripten kırılıyor! Ölü sayısı 3 bine dayandı
Yunanistan ve Fransa gripten kırılıyor! Ölü sayısı 3 bine dayandı
Af çıkacak mı 2019 son haberler yeni  genel af açıklaması
Af çıkacak mı 2019 son haberler yeni genel af açıklaması
Büyükşehir Belediye kırsaldaki öğrencileri spora teşvik ediyor
Büyükşehir Belediye kırsaldaki öğrencileri spora teşvik ediyor
Mansur Yavaş Siteler esnafıyla buluştu
Mansur Yavaş Siteler esnafıyla buluştu
Bursa'da akılalmaz olay! Balıkçı kendisini defalarca bıçakladı
Bursa'da akılalmaz olay! Balıkçı kendisini defalarca bıçakladı
İkinci cemre ne zaman düşer nereye düşecek sırası
İkinci cemre ne zaman düşer nereye düşecek sırası
İsrail'den yeni skandal Filistinlileri kobay olarak kullanıyor
İsrail'den yeni skandal Filistinlileri kobay olarak kullanıyor
Jopanya'da 3 dakika gelen bakan protesto edildi
Jopanya'da 3 dakika gelen bakan protesto edildi
Gelinim Mutfakta'da bugün kim kazandı! İşte haftanın finaline dair merak edilenler
Gelinim Mutfakta'da bugün kim kazandı! İşte haftanın finaline dair merak edilenler