BIST 7.855
DOLAR 28,93
EURO 31,20
ALTIN 1.886,47
HABER /  GÜNCEL

MGK'ya yeni atama!

Hakkari Valisi Muammer Türker, MGK Genel Sekreteri olarak atanıyor...

Abone ol

Hakkari Valisi Muammer Türker, MGK Genel Sekreteri olarak atanıyor. Türker, 30 Nisan'da yapılacak MGK'ya katılacak.

Pazartesi günü yapılacak MGK toplantısına katılacağını ifade eden Türker, ''Büyüklerimizin takdiri, bize ve burada yaptığımız hizmetlere değer vermeleri benim için onurlu bir durumdur. Aynı zamanda Allah'ın takdiridir. İnşallah hayırlı hizmetler olur. Millete borcumuzu ödemeye çalışacağız'' diye konuştu.

Hakkari'de yaklaşık 3,5 yıldır valilik yaptığını belirten Türker, daha önce Başbakanlık'ta güvenlik işleri genel müdürlüğü yaptığını, konuya çok uzak olmadığını kaydetti.

Türker, edindiği tecrübe ve birikimi milletin hizmetine sunma imkanına kavuşacağını söyledi.

ÖZGEÇMİŞİ

1963'te Kırıkkale'de dünyaya gelen Muammer Türker, ilk, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı. Türker, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1986'da mezun oldu. 1987'de kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine adım atan Türker,1988'de bir yıl süreyle İngiltere'nin Bournemouth kentinde İngilizce eğitimi ve İngiliz İdari Sistemi üzerine inceleme programına devam etti. 1990-1992 yıllarında İngiltere Exeter Üniversitesi'nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Sırasıyla Çankırı-Orta ve Muş-Bulanık kaymakamlıkları ile Muş vali yardımcılığı görevlerinde bulunan Türker, 1996-2003'te İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde şube müdürlüğü ve daire başkanlığı ile Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı yaptı. 2003'te Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanan Türker, bu görevi sırasında ulaştırma, telekomünikasyon, bilişim ve uydu alanlarında gerçekleştirilen projelerde görev aldı.

Avrupa Birliği ile yürütülen tarama sürecinde ''Ulaştırma Politikası'' ve ''Trans-Avrupa Şebekeleri'' fasıllarının koordinatörlüğünü yaptı. Türker, Türk Telekom ve Türksat şirketlerinin yönetim kurulu üyeliğinde de bulundu. 2006-2009 yıllarında Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Türker, 5 Ocak 2009'da Hakkari valisi olarak atandı.