BIST 1.212
DOLAR 7,87
EURO 9,31
ALTIN 483,63
HABER /  DÜNYA

MGK toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. <br/>Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığın...

Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası Çankaya Köşkü’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğini temin amacıyla yürütülen faaliyetler görüşülmüş; bu kapsamda ilave olarak alınması gereken tedbirler değerlendirilmiştir.
Suriye’de süregiden çatışma ortamının bölge ve ülkemizin güvenliği açısından oluşturduğu tehditler ve bunlara karşı ülkemizce alınan tedbirler ile ihtilafın sona erdirilmesi için yürütülen uluslararası çabalar gözden geçirilmiştir. Ayrıca ülkemize sığınan Suriyelilerin durumu ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalar incelenmiştir.
Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki siyasi gelişmeler demokratik geçiş sürecinde bulunan ülkelerde yaşananlar ile bu ülkelerle ilişkilerimiz değerlendirilmiştir. Bu kapsamda Ortadoğu barış sürecindeki gelişmeler üzerinde de durulmuştur.
Irak’ta gelinen son durum mütalaa edilmiş, artan şiddet ve terör eylemlerinden duyulan endişe dile getirilerek, istikrarın kalıcı bir şekilde tesis edilmesi amacıyla bu ülkeye yönelik desteğimizin sürdürüleceği vurgulanmıştır.
Toplantıda son olarak Doğu Akdeniz’in güvenliği konusu görüşülmüştür.”

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Erdoğan’dan Cumhuriyet mesajı
Kendini yakan lise öğrencisi hayatını kaybetti
Toplu tecavüze çim kesme cezası
Boğaz'daki gemi fiberleri koparttı!
Başbakan'ın dava arkadaşı Sarıyer'e talip
Açelya Devrim Yılhan kimdir dizileri Masumlar Apartmanı Safiye
Yorumlar