BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
POLİTİKA

Meral Akşener'den bomba idam çıkışı! Devlet Bahçeli'nin 'idam gelsin' önerisi için ne dedi?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği, AK Parti'nin de destek verdiği "idam cezası geri gelsin" talebine karşı çıktı. Akşener, neden fikir değiştirdi? AK Parti ve MHP'ye hangi çağrıyı yaptı?..

İYİ Parti lideri Meral Akşener, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında 'idam cezası" tartışmasına katıldı. Küçükkaya'nın idam ister misiniz sorusuna cevap veren Akşener, "İdam cezası AB uyum yasaları çerçevesinde kaldırıldı. AB hedefinden vaz mı geçiyoruz ki idam cezasını kaldıracağız" dedi. 

Akşener, "Biz Avrupa Birliği yolculuğundan vaz mı geçtik. Brexit'ten sonra Trexit mi yapacağız. Bu konunun gündeme getirilmesi demek, Avrupa Birliği'ni girebilmek için çıkarttıysak yani bu noktada geri getirmek istiyorsak sebebini söylemek zorundalar." şeklinde konuştu.

"Önceden bakış açım getirilsin yönündeydi"

Küçükkaya tekrardan "Siz Meral Akşener olarak idam gelsin der misiniz" sorusuna Akşener,  "Rahmetli Emine Bulut'un evinden çıktığımda bana sormuşlardı. Ben demiştim ki "bu tarz  cinayetler, çocuk cinayetleri vesareler için getirin kardeşim..." Şahsi olarak ben destek vereceğim bakış açım buydu. Fakat bunu sürekli problemli alanlarda Türkiye'de ekonomik olarak işler kötüye gittiğinde bu söylem ortaya çıkıyor. Ama benim söylemek istediğim daha vahim bir iş. Biz Avrupa Birliği'nden çıkmak mı istiyoruz kardeşim?" diye yanıt verdi.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Kenan Doğulu çaldı Beren Saat oynadı!
Eşinin amcası taciz etti Gökçen Ocak feryat etti: Ben ölmeden duyun sesimi
Büyükçekmece TEM Otoyolu'nda kilometrelerce ters yönde gitti
İstanbul trafiğinde 'makas' terörü kamerada
Yunan vekil Liana Kanelli: Türkiye bölgesel bir süper güç Fransa'ya güvenmekle hata yapıyoruz
Meral Akşener terk edilen genci uyardı: Kızı zorlamak yok, bacağını kırarım
Şenol Güneş'ten soru sorulmaması üzerine tepki: Bunun için geldik buraya
Novak Djokovic hakemin üstüne top attı diskalifiye edildi
Arka Sokaklar 15. sezon fragmanı
Maria ile Mustafa 2. bölüm fragmanı
Yorumlar 35 yorum