BIST 7.979
DOLAR 28,94
EURO 31,23
ALTIN 1.891,43

MEHMETÇİK KUTLU ZAFER

1916’da 1.Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu’nun İngilizleri bozguna uğrattığı çok önemli bir muharebenin konu edildiği Mehmetçik Kut’ül Amare’ Dizisi, her perşembe 20.00'de TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Diriliş Ertuğrul’un da yapımcılığını üstlendiği yapım şirketi tarafından hazırlanan dizide, Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Özgü Kaya, Gamze Özçelik, Semih Ertürk, İsmail Hakkı, Uğur Karabulut, Eva Dedova gibi isimler yer alıyor.

DİZİNİN KONUSU: Mehmetçik Kûtulamâre dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kûtulamâre Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır. Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır.