BIST 2.830
DOLAR 17,87
EURO 18,40
ALTIN 1.025,39
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Mehmet Özhaseki'den açıklama: Doğru sonucun peşindeyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, sonuçlara yapılacak itirazlarla ilgili, "İlle de sonuç değişsin diye bir gayretimiz yok. Sadece milletin iradesi sandığa nasıl gitmişse o şekilde tecelli etmesini istiyoruz" dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Özhaseki, "Ankara'da da binlerce sandıkta çok net, bariz hatalar var. Öyle söyleyelim artık. Onların düzeltilmesi tek amacımız. İlle de sonuç değişsin, biz almak istiyoruz diye gayretimiz yok. Sadece milletin iradesinin doğru bir şekilde tecelli etmesini arzu ediyoruz. Doğrunun peşindeyiz. Ömrümüz demokrasi mücadelesiyle geçti. Bugün de tabii ki aynı söylediğimiz kurallara uygun davranacağız" diye konuştu.

Özhaseki'nin açıklamaları şöyle: 

"Büyük bir huzur içerisinde herkes gitti, oyunu kullandı. Tabii ki o sandıklardan çıkan sonuca hepimizin saygı duyması gerekiyor. Ankara için düşündeşlerimizi hazırlayıp 3 ay içinde dilimiz döndüğünce, gücümüz yettiğince derdimizi anlatmaya çalıştık. Anlattığımız şeyler Ankara halkının hoşuna gitti. Bizleri Ankara hemşehrilerimizin sevdiğine ve projelerine inandığına eminiz. Seçimler birçok faktörün gelmesiyle oluşuyor. O sandıktan ne çıkıyorsa başımız, gözümüz üstüne. Bu itirazların temel sebebi ille de biz alalım kaygısı değil. Oraya atılmış bir tek oyun bile zayi edilmemesi duygusudur. Oradan da çıkacak sonuçların her ne olursa olsun bizler tarafından kabul göreceği aşikardır. Bütün mensuplarımıza, teşkilatımıza mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum.

"Doğrunun peşindeyiz"

Ankara'da da binlerce sandıkta çok net, bariz hatalar var. Öyle söyleyelim artık. Onların düzeltilmesi tek amacımız. İlle de sonuç değişsin, biz almak istiyoruz diye gayretimiz yok. Sadece milletin iradesinin doğru bir şekilde tecelli etmesini arzu ediyoruz. Doğrunun peşindeyiz. Ömrümüz demokrasi mücadelesiyle geçti. Bugün de tabii ki aynı söylediğimiz kurallara uygun davranacağız.

"Kasıt da olabilir, hata da olabilir"

Biraz önce İstanbul'a oy tutanağı gönderdiler. Bir yerde 201 oy Binali Bey, 100 küsur oy karşı taraf almış, 201 oyu İşçi Partisi'ne, 1 oyu Binali Bey'e yazmıştır. Bu kasıt da olabilir, hata da olabilir. Mücadelemiz bu yönde.

"Ankara'da bu hatalar epeyce var"

Ankara'da bu hatalar epeyce var. Bunlar sonucu ne kadar etkileyecek göreceğimiz önümüzdeki günlerde. AK Parti kendi içinde özeleştiri kültürünü çok geliştirmiş, objektif olarak doğruları ortaya koymaya çalışan en önemli partidir diye düşünüyorum. Diğer partilerde bu kültürün çok geliştiğini zannetmiyorum. Biz kendi içinde oturup istişare kültürüyle, doğru nedir, biz ne hata yaptık, bunları tek tek irdeleyen partiyiz.

"Demokraside olağan sonuçlar"

Bir kere açık ara birinci partiyiz. 16 yıldır seçimlere giriyoruz. Bu bir dünya rekorudur. Girdiğimiz yerel seçimlerde karşıda dörtlü ittifaklar olmamıza rağmen açık ara birinci partiyiz. Bu milletimizin bize teveccühünü, güvenini gösterir. Ancak şehirlerde diğer partilerin biraz öne geçip belediye başkanlığı alması çok önemsenecek bir olay değildir.

"Arkadaşlarımız gerçekten centilmence mücadele verdiler"

Cumhur İttifakı'nın ortak özelliği yerli ve milli olmasıdır. Arkadaşlarımız gerçekten centilmence mücadele verdiler. Geldiğimiz noktada gerek AK Parti'de MHP'nin toplam belediye sayısı 50'yi geçmiştir. Biz CHP, MHP'den belediyeler aldık. Bizden MHP'ye giden belediyeler oldu. Bu demokraside olağan sonuçlardır. Vatandaşlar yeni yüzler görmek isteyebilir. Şimdi bize düşen oturup bu işin objektif olarak çalışmalarını yapmak, hatamız varsa peşinen kabul edip, ona göre yol almak. AK Parti belediyeler olarak Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu manifestonun takipçisi olacağız. Bunlar gerçekten Türkiye'nin yeni dönemde medeniyet inşası yolunda yapılan belediyelerin en önemli adımları diye düşünüyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
Skandal görüntüler için Kaymakam'dan açıklama
Skandal görüntüler için Kaymakam'dan açıklama
Meteoroloji'den üç il için kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji'den üç il için kuvvetli yağış uyarısı
İstanbul'da oylar yeniden sayılır mı?
İstanbul'da oylar yeniden sayılır mı?
İmamoğlu'ndan CHP'lilere nöbet çağrısı
İmamoğlu'ndan CHP'lilere nöbet çağrısı
AK Parti'den Ankara açıklaması: Seçim henüz bitmedi
AK Parti'den Ankara açıklaması: Seçim henüz bitmedi
Kırıkkale'de seçimi kazanan başkanın ilk icraatı çöp toplamak oldu
Kırıkkale'de seçimi kazanan başkanın ilk icraatı çöp toplamak oldu
Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını güncelledi
Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını güncelledi
Ömer Çelik: İtiraz süreci doğal, herkes saygı duymalı
Ömer Çelik: İtiraz süreci doğal, herkes saygı duymalı
KDC'deki Ebola salgınında ölü sayısı 610'a çıktı
KDC'deki Ebola salgınında ölü sayısı 610'a çıktı
Ruhani'den Erdoğan'a tebrik mesajı
Ruhani'den Erdoğan'a tebrik mesajı