BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  DÜNYA

Medvedev: Türkiye'ye savaş ilan edebilirdik

RUSYA Başbakanı Dimitri Medvedev, Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili konuştu. Medvedev, 'Türkiye'ye savaş ilan edebilirdik' dedi.

Abone ol

RUSYA Başbakanı Dimitri Medvedev, Su-24 bombardıman uçağının Türkiye tarafından vurulmasının savaş ilanı için yeterli neden olduğunu söyleoi.

Medvedev, “Savaş ilan etmemiz için yeterli neden vardı. Ama biz bu adımı atmadık” dedi.

Rusya’daki ekonomik durumla ilgili naklen yayında halktan gelen soruları cevapladığı programda Türkiye konusuna ayrı bir bölüm ayıran Medvedev, şöyle konuştu:

“Türkiye bizim uçağımıza saldırı düzenlemekle savaş ilanı için yeterli koşulları aslında oluşturdu. Buna yabancı bir ülkeye saldırı denir. Ancak biz bu durumda savaş ilan etmemizi olabilecek en kötü senaryo olarak değerlendirdiğimiz için bu adımı atmadık. Bu yüzden Türkiye’nin yaptığına eş değerde simetrik yanıt vererek, savaşa girmemeyi tercih etmedik.” 

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev

Türkiye’ye yönelik ilan edilen ekonomik yaptırımların Rusya’ya nasıl etkisi olacağına da değinen Medvedev, “Türkiye ile durum tüketici fiyatlarına belirli ölçüde elbette yansıyacaktır. Ancak biz bu yansımayı kritik olarak görmüyoruz” cevabını verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Iraklı Şii milislerden Türkiye’ye tehdit
Davutoğlu'na hakaretten Keneş'e 1 yıl hapis!
Melih Gökçek Ankapark için tarih verdi!
Kılıçdaroğlu DİSK yönetimini kabul etti!
Çin'den Türkiye'ye Musul uyarısı!
Lise kayıtları ne zaman açıklanacak 2020 MEB lise kayıt tarihleri
Yorumlar 42 yorum