BIST 1.215
DOLAR 7,79
EURO 9,23
ALTIN 479,78
HABER /  YEREL

Mansur Yavaş sağlık çalışanlarına kıyak yaptı! Nikah işlemleri ücret olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde özveriyle çalışan sağlık personeline nikah ücreti jesti yaptı. Uluslararası aile cüzdanı ücreti hariç evlendirme ile ilgili diğer ücretler bundan sonra kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarından alınmayacak.

Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde yoğun mesai harcayan çalışan sağlık personeline nikah ücreti almama kararı aldı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelen Başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edilirken, uluslararası aile cüzdanı ücreti hariç evlendirme ile ilgili diğer ücretler bundan sonra kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarından alınmayacak.

'Oy birliğiyle kabul edildi'

Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısında Belediye Başkanı Mansur Yavaş imzasıyla gündeme gelen Başkanlık Yazısı oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis’te kabul edilen kararda, “Pandemi sürecinde büyük bir özveri ile hizmet veren ‘Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik’ kapsamına giren kamu ya da özel sektörde çalışmakta olan tüm sağlık personelinin ‘sağlık personeli’ olduğunu belgelendirmeleri ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde nikah işlemini yapmak istemeleri halinde Uluslararası Aile Cüzdan bedeli hariç olmak üzere belediyemiz tarafından alınan evlendirme ile ilgili diğer hizmet ücretlerinin alınmaması hususunda karar almak üzere” ifadeleri yer aldı.

Uluslararası Aile Cüzdanı ücreti hariç

Başkentte görev yapan ve evlenmek isteyen sağlık çalışanları, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Evlendirme Müdürlüğü’ne başvurmaları halinde 140 TL olan Uluslararası Aile Cüzdanı ücreti hariç oda ve dış nikah ücreti ödemeyecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Adıyaman'da 27 ev karantinaya alındı
Gökbel Dağı'ndaki yangına boru tamir etmek isteyen baba-oğul neden olmuş
Hürmüz Boğazı'nda sıcak saatler! İran, bir tankeri alıkoydu
Masterchef Arem nereli Arem Yüce instagram hesabı çoştu
Ankara'da DHKP/C'nin memur yapılanmasına operasyon! 7 şüpheli yakalandı
ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladı
Yorumlar