BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,01
ALTIN 485,48
POLİTİKA

Mahir Ünal AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranını açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ''Cumhurbaşkanımızın 52’nin altına, AK Parti'nin oyu yüzde 40’ın altına düşmedi.'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN TÜRK'te Dicle Canova'ya önemli açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM Grup Toplantısı'nda vali ve kaymakamlara yönelik kullandığı 'militan' ifadesine tepki gösterdi. Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranını da açıkladı.

Mahir Ünal'ın açıklamaları şöyle; ''Şimdi öncelikle bu militan tartışması yeni bir şey değil. Bir takım gayrimeşruluk iddialarının, ötekileştirme iddialarının olduğu, milletin halk oylamasıyla seçilmiş süreci gayri meşru ilan ediyorlar. Mustafa Kemal Atatürk, asıl olan iç cephedir diyor. İç cephe sağlam olduğu sürece bir memleketin yıkılması söz konusu olamaz.

''Sen nasıl oluyor da seçilmiş meşru hükümeti sorgularsın''
5. Kol faaliyeti dediğimiz şey İspanya savaşı sırasında atfediliyor. Generalin yaptığı propaganda, işgale hazırlığı süreç 5. Kol olarak adlandırılıyor. Kurumların meşrutiyetini tartışmaya açma sürecine 5. Kol diyoruz. Kılıçdaroğlu bu faaliyeti uzunca süredir yürütüyor. Demokrasi dediğimiz şey milletin temsilcileri aracılığı ile yönetmesidir. Milletin seçtiği yönetmeyecek kim yönetecek. Sen nasıl oluyor da seçilmiş meşru hükümeti sorgularsın.

''Bu gündem Türkiye'yi bir karanlığa çekmektir''
Tabi ki cumhurbaşkanından talimat alacaklar. Valiler cumhurbaşkanlığının temsilcisidir. Vali tabii ki Cumhurbaşkanı'ndan talimat alır.  Sözde ifadesini cumhurbaşkanı için kullandılar. Şimdi valilere de militan dediler. Bunun adı iç cepheyi yıkma çalışmasıdır. Muhalefet demek milletin yanında, ülkenin yanında durmaktır. Bunun adı muhalefet değil, yıkım siyasetidir. İşin kısaca özeti bu. Bu gündem Türkiye'yi bir karanlığa çekmektir.''

İttifak görüşmeleri
İttifak görüşmeleriyle ilgili düşüncelerini belirten Mahir Ünal, ''Güçlendirilmiş parlamenter sistemden kasıt ne? İYİ Parti ve Saadet'in siyasi geleneği farklı. Türkiye'nin yanında olan herkesle görüşürüz. Millet ittifakı içerisinde iki partiyi ayrı yere koyuyorum. CHP ile HDP’yi ayrı tarafta, İYİ Parti ile Saadet partisini ayrı tarafa koyuyoruz. Türkiye’nin yanında duran kim varsa konuşuruz.'' dedi.

''Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 52 civarında''
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranından bahseden Mahir Ünal, ''Kemal Kılıçdaroğlu kendi partisinde beğenilirlilikte 5. sırada. AK Parti'nin oyu yüzde 40-44 bandında gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 52 civarında. Gündemimizde bir erken seçim söz konusu değil.'' şeklinde konuştu.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Emre Aşık'la ilgili bomba iddia ortaya attı! 'Çocuğunu taciz ediyor'
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Müthiş görüntüler! Milli Savunma Bakanlığı 'bu bir ilk' diye paylaştı
CHP'li Berhan Şimşek'in 'cuma namazı' sözleri alay konusu oldu! 'Allah kabul etsin'
Partinizin grup toplantılarını küfür mekanizması haline getirirseniz suçlanmaya da razı olacaksınız
İstanbul'da metrobüste dehşet anları kamerada! Ortalık bir anda karıştı
Mardin'de akraba kavgasında dehşet görüntüler: 2'si ağır 5 yaralı
Bursa'da görenleri şok eden görüntü! Hortum aracı havaya uçurdu
Göksel Gümüşdağ: İrfan Can için Fenerbahçe ile de görüşeceğiz
Kuruluş Osman 44. bölüm fragmanı
Yorumlar