HABER /  EĞİTİM

LYS net puan hesaplama motoru 2016 YÖK atlas

LYS kaç net kaç puan getirir? Hukuk, tıp, mühendislik, pdr kazanmak için LYS'de kaç net yapmam gerekir? sorularının yanıtları haberimizde. LYS net hesaplama moturu yokatlas.yok.gov.tr'de.

Lisans Yerleştirme Sınavı-LYS 2016 öncesi tüm adaylar LYS'de kaç net kaç puan getirir sorusunun yanıtını arıyor. Üniversitelerin en popüler bölümleri olan Tıp, Hukuk, Mühendislik, Eğitim, PDR kazanmak için LYS'den kaç puan almak gerekir, kaç net yapmak gerekir sorularının yanıtlarını YÖK Yükseköğretim Atlası'ndan bulabilirsiniz. 

Yükseköğretim Kurulu-YÖK'ün geçen sene hizmete soktuğu Yükseköğretim Atlası'na LYS adayları yokatlas.yok.gov.tr'den ulaşabilirler. 

lys net puan hesaplama motoru 2016 yokatlas.yok.gov.tr

LYS kaç net kaç puan getirir sorusuna yanıt bulmak isteyen adaylar Yök Atlası'nın ana sayfasındaki YGS-LYS Net Sihirbazı'nı tıklayarak aşağıdaki sayfaya ulaşabilirler.

lys 2016 kaç net kaç puan getirir

Net Sihirbazı sayfasından istediği Lisans veya Ön Lisans programını seçen adaylar LYS'den kaç net alarak hangi bölümlere girebileceklerini öğrenebilirler.

Üniversite adaylarının en çok merak ettikleri konulardan biri, hedefledikleri bölüme girebilmek için hangi testte kaç net yapmaları gerektiğidir.

LYS NET HESAPLAMA MOTURU KAÇ NET KAÇ PUAN GETİRİR SORUSUNUN YANITI ÖSYM'DEN

YGS-LYS Net Sihirbazı ile bu sorular en güvenilir şekilde yanıt buluyor.

2015 ÖSYS'de Merkezi Yerleştirme ile öğrenci alan lisans - önlisans programlarına yerleşenlerin YGS/LYS testlerinde yaptıkları Net Ortalamaları burada yer almaktadır. Bilgiler, ÖSYM verilerinin derlenerek işlenmesi sonucu oluşturulmuştur. 

lys net puan hesaplama motoru en güvenilir veriler ösym ve yök'ten

Net Sihirbazı'nın en önemli özelliği gerçek verilere dayanmasıdır. Ortalama net değerleri doğrudan 2015'te lisans/önlinans programlarına yerleşenlerin YGS/LYS'deki net sayıları kullanılarak belirlenmiştir. Bu çerçevede tahmini değil, gerçek değerlerdir.

Ortalama değerlerin kullanılmasındaki amaç, üniversite adaylarına hedef koyarken emniyet payı kalacak şekilde yol göstermektir.

Net ortalamaları hesaplanırken, lisans programlarında genel kontenjana yerleşenlerin, önlisans programlarında ise YGS puanı ile yerleşenlerin netleri dikkate alınmıştır (Okul birincilerinin ve Engelli/Tübitak ek puanlıların netleri dışında).

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da çatışma yaralı polisler var son durum ne?
Semih Öztürk elemede Yunus Günçe'ye ne söyledi?
Google dünyanın merkezini Türkiye'den o ili seçti
İHD'den onur yürüyüşü tehditine suç duyurusu
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır veda mı etti?
31 aralık 2019 hangi güne denk geliyor 2020 yılbaşı ne zaman?
Yorumlar