HABER /  GÜNCEL

İHD'den onur yürüyüşü tehditine suç duyurusu

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, LGBT'nin Onur yürüyüşünü yaptırmayacaklarını açıklayan Alperen Ocakları İstanbul Temsilciliği ile Müslüman Anadolu Gençliği hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde suç duyurusuna ilişkin basın açıklaması yapan İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Panuş, ABD'nin Orlando kentindeki saldırı sonrası Müslüman Anadolu Gençliği adlı gurubun sosyal medya hesapları üzerinden nefret söylemlerinde bulunarak, LGBTİ Onur Haftası nedeniyle yapılması düşünülen yürüyüşe çağrılar yaptıklarını söyledi.

"KATLİAMA ÇAĞRI YAPILMAKTADIR"

Panuş, "Alperen Ocakları İstanbul Temsilciliği de dün akşam yaptığı açıklamada eşcinselleri hedef haline getirerek bir katliama çağrı yapmaktadırlar. İHD olarak insan haklarının temel ilkelerini çiğneyen, ifade özgürlüğünü, örgütlenme özgürlüğünü, yaşam tarzını açıkça ihlal eden bu ayrımcı çağrılara karşı suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

İHD'liler daha sonra savcılığa giderek, Alperen Ocakları İstanbul Temsilciliği ve Müslüman Anadolu Gençliği hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "Ayrımcılık", "Tehdit" suçlarından soruşturma başlatılması talebiyle suç duyurusunda bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır veda mı etti?
Survivor kim elendi 2016 SMS sıralaması
Dolar ne kadar 15.06.2016 Fed faiz kararı son durum!
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'ın fezlekesi ulaştı!
Bu olursa Erdoğan tarihe geçecek!
AUZEF güz dönemi vize sonuçları 2020 AKSİS girişi
Yorumlar 3 yorum