BIST 1.145
DOLAR 7,71
EURO 9,04
ALTIN 467,55
HABER /  GÜNCEL

Alperenlerden olay LGBT açıklaması

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, 26 Haziran'da yapılacağı duyurulan LGBT'nin onur yürüyüşüne engel olacaklarını açıkladı.

Abone ol

LGBT'nin 'Onur Yürüyüşü'ne Alperen Ocakları'ndan aleni tehditler geldi. Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, "Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz" dedi.

LGBT'nin (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel) 2003'ten beri her yıl haziran ayının son haftasında düzenlediği "Onur yürüyüşü" Ramazan ayına denk gelince tartışmaları da beraberinde getirdi.

Aperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Üsküdar'da bulunan il binasında saat 22.30'da bir basın toplantısı düzenleyerek 26 Haziran'da yapılacağı duyurulan LGBT'nin onur yürüyüşüne engel olacaklarını açıkladı.

"AHLAKSIZLIKLARIN ÖZENDİRİLMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Yanında bir grup Alperen Ocakları üyesi olduğu basın toplantısında konuşan Kürşat Mican, LGBT'lilerin Taksim'de yapacakları yürüyüşün milli değerlere aykırı mahiyette olduğunu iddia ederek şunları söyledi;

-"İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

-Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek Kabul ettiğimiz ayları dillerine dolayarak komiklik yapmaya çalışanlara uyarımız, böyle fantezilerle milletimizin hassasiyetlerini dillerine dolayarak terbiyesizliğe soyunmasınlar.

HAKKI KÖTEKTİK

-Manevi değerlerimizi alaya alarak had ve hudutlarını aşanlara Ziya Paşa'nın 'Nush ile uslanmayanı etmeli tektir tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir.' Veciz beytini hatırlatırız.

-Yürüyüşün tertiplenmesine sadece hoşgörü nazarıyla bakarak toplumsal yozlaşmanın ve ahlaki çöküntünün kızlarımıza, oğullarımıza alternatif harflerle yeni cinsiyetler türetilmesine mahal verilmemelidir. Bu, kimsenin özel hayatına yapılan bir tepki değildir. İyiliği emretmek kötülükten nehy etmektir."

TEPKİMİZ ÇOK NET VE SERT OLACAK

- "Bu ahlaksızlığa ve pervasızlığa izin veren, yön tayin eden, kulaklarını tıkayan, gözlerini kapayan sayın devlet yetkilileri sizleri, bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz. Aksi taktirde derin milletin temsilcileri olan Alperen Ocakları olarak, ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi taktirde tepkimiz çok net ve sert olacaktır.

BİZ GEREĞİNİ YAPACAĞIZ HERŞEYİ GÖZE ALDIK

-Mübarek bir ayda hep aynı şeyleri yapıyorlar. Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz.

OLACAKLARI BİLDİRDİK ARTIK...

-Bir yerde toplanıp ne yaparlarsa yapsınlar ama mübarek ramazan ayında çırılçıplak bir vaziyette ülkemizin mukaddes topraklarında bu şekilde yürümelerini asla istemiyoruz. Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz."

ÖNCEKİ HABERLER
Aydın İncirliova'da parçalanmış 5 domuz iskeleti
İstanbul'da 9 ilçede eş zamanlı operasyon
Bahçeli: Bu MHP'ye darbe teşebbüsüdür!
Reza Zarrab davasında yeni gelişme!
Erdoğan komutanlar ile Mardin'de!
Kuveyt Emiri vefat etti! Irak ve Libya'da yas ilan edildi
Yorumlar 81 yorum